Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Dobrý den,
kvůli cenové politice Microsoftu, vážně uvažuji o tom, že by jsem místo MS WIN do jedné kanceláře naintsaloval na všechny PC Linux, nejlépe Debian. Mám zkušenosti s MS WIN SERV 2003, ale nevím jestli by šel použít Debian jednak pro pracovní stanice a jednak pro server a jestli ano jak z něho vyždímat něco podobného jako z MS WIN SERV 2003. Všude se jen píše o přechodu z Win na Linux, ale ne o přechodu z win serv. na linux. Když hledám na internetu, nenacházím žádné smysluplné rady. Dosud používám linux je na ososbním PC a proto nemám ani tušení jak na linuxem osazených PC vytvořit malou síť. Byl by někdo tak hodný a nehodil by mi sem link na nějaké stránky, které se touto problematikou zabývají. Klidně i anglicky. Díky moc
na stanice bych dal něco přívětivějšího např Fedoru nebo Ubuntu.
Na stanice bych taky Debian nedaval.
Osobne bych uvazoval o Ubuntu na stanicich a Ubuntu Server Edition na server. Zvyknete si na jedno nastaveni a je to vsude stejne.
Pokud byste se rozhodl pro Ubuntu tak tady je takovy jednoduchy manual.
-kompletní správa služeb //ne ta osekaná správa v ubuntu(debian style) kde jdou zapnout vypnout 4 věci -Super správa sítových zařízení //ne ta osekaná nepoužitelná věc v ubuntu kterou se nedá podrbat ani na prdelito jsou nicneříkající fráze. neříkáte, co to ve fedoře umí navíc. krom toho, tyto věci se snad nezávisle na distribuci běžně dělají z terminálu.
-Nastavení firewallu //to v ubuntu absolutně chybíproč bych na linuxové pracovní stanici nastavoval firewall? když už bych to dělal, proč v GUI?
Další : yum a rpm považuji taky za výhodyaptitude a dpkg jsou horší v čem? ale to je jedno. mně šlo spíš o to, že mu nedoporočujete distro na základě vámi stanovených subjektivních nevýhod.. výběr distra se vůbec přeceňuje, ve všech hlavních distrech jde udělat v podstatě všechno.
Kdyz fedoru na stanice, pak na server jedine centos
Možná to je profesní sebevražda, ale nechce se mi vyhazovat peníze za licence microsoftu. Včera jsem spravoval jednu malou síť postavenou na p-p xp home a prof a to že se to celé i po mém zásahu chovalo tak jak jsem viděl ve mě nechalo totální znechucení.
Jinak Ubuntu bude jako púracovní stanice určitě lepší.
A ano jde mi o něco podobného jako Active Directory, o sdílení disků a tiskáren a hlavně o omezení pravomocí až na ty potřebné k práci. Naštěstí nejde o moc počítačů a jediné co se na nich bude dít je obsluha openoffice. Ale asi to nezáleží plně na mě, ale i na ochotě člověka co mi to zadal. Nebo spíš na jeho otevřenosti novým věcem. Uvidím. Každopádně děkuji za každý postřeh a dnešek strávím po www stránkách a budu nasávat možnosti
Pokud půjde jen o sdílení souborů a omezení přístupu k nějakým adresářům, tak to asi nebude problém. Pokud máte zkušenost s distribucí DEBIAN, tak ji klidně použijte, problém nebude. Domovská stánka samby je www.samba.org budou tam i odkazy na poměrně rozsáhlou dokumentaci. Pro správu serveru bych si dovolil doporučit webmin www.webmin.com. Je to vcelku velmi jednoduché a intuitivní, navíc i lokalizované.
ZDAR!
Tiskni
Sdílej: