Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.
Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.
Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.
Byla vydána nová verze 10.1 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Uživatel je nově varován, když se nepoužívá postkvantovou výměnu klíčů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.
Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.
V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů
… více »Používám 11.1 na desktopu (dneska už horší konfigurace - jednojádro athlon a 1GB RAM) s KDE 3.5 a s rychlostí jsem spokojený (a to jsem náročnej), povypínal jsem nepotřebný služby a beagle. Ostatní jsem nechal default (apparmor, žurnál), Yast je při aktualizaci repository dramaticky rychlejší než 10.3. Gnome ani KDE4 nedokážu posoudit.
Mam na laptope Opensuse 11.1 s KDE4.2rc a pride mi to zhruba tak pomale ako aj ostatne distribucie co som za posledne 2 roky vyskusal. Podla mna to nieje vynimka.
Ale beagle som vypol, to je pravda.
ještě k tomu "Dlouho to bootuje", nevisí to na nějaké službě, nahození interface? Já bootuju s textovým výpisem, abych věděl co se děje,
/boot/grub/menu.lst splash=verbose
Tiskni
Sdílej: