abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.8 dnes již jedenáctiletého webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 144. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 10:33 | Nová verze

    GNU gettext (Wikipedie), tj. sada nástrojů pro psaní vícejazyčných programů, dospěl do verze 1.0. Po více než 30 letech vývoje. Přehled novinek v souboru NEWS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 05:11 | IT novinky

    Chris Kühl (CEO), Christian Brauner (CTO) a Lennart Poettering (Chief Engineer) představili svou společnost Amutable. Má přinést determinismus a ověřitelnou integritu do linuxových systémů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 20:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 26.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 26.1 je Witty Woodpecker. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:11 | Zajímavý projekt

    Deník TO spustil vlastní zpravodajský webový portál ToHledej.CZ s internetovým vyhledávačem a bezplatnou e-mailovou schránkou. Dle svého tvrzení nabízí 'Zprávy, komentáře, analýzy bez cenzury' a 'Mail bez šmírování a Velkého bratra'. Rozložením a vizuálním stylem se stránky nápadně podobají portálu Seznam.cz a nejspíše je cílem být jeho alternativou. Z podmínek platformy vyplývá, že portál využívá nespecifikovaný internetový vyhledávač třetí strany.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 27
    včera 14:11 | Zajímavý projekt

    Computer History Museum (Muzeum historie počítačů) zpřístupnilo své sbírky veřejnosti formou online katalogu. Virtuálně si tak můžeme prohlédnout 'rozsáhlou sbírku archivních materiálů, předmětů a historek a seznámit se s vizionáři, inovacemi a neznámými příběhy, které revolučním způsobem změnily náš digitální svět'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 10
    včera 14:00 | Zajímavý projekt

    Ruský hacker VIK-on si sestavil vlastní 32GB DDR5 RAM modul z čipů získaných z notebookových 16GB SO-DIMM RAM pamětí. Modul běží na 6400 MT/s a celkové náklady byly přibližně 218 dolarů, což je zhruba třetina současné tržní ceny modulů srovnatelných parametrů.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 15
    včera 11:00 | Upozornění

    Národní identitní autorita (NIA), která ovlivňuje přihlašování prostřednictvím NIA ID, MEP, eOP a externích identit (např. BankID), je částečně nedostupná.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 02:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.16.0 klienta a serveru VNC (Virtual Network Computing) s názvem TigerVNC (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový server w0vncserver pro sdílení Wayland desktopu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Binárky na SourceForge. TigerVNC je fork TightVNC.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.1. 14:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.6 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (10%)
     (24%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (33%)
    Celkem 663 hlasů
     Komentářů: 19, poslední včera 13:03
    Rozcestník

    Dotaz: Nefunguje avi/mjpeg video

    2.2.2009 01:00 Pavel
    Nefunguje avi/mjpeg video
    Přečteno: 528×

    Zdravím,

    můj digifoťák natáčí video ve formátu mjpeg/avi. Chtěl bych tato videa přehrávat např. v kaffeine. Ono se sice přehrává, ale obraz i zvuk jede velmi trhaně a hlavně nesynchronizovaně (např. obraz z ničeho nic závratně zrychlí, zatímco zvuk jede dál) . Zkoušel jsem různá nastavení v kaffeine (nastavení > parametry xine > video) bez výsledku nebo s chybou (např. při pokusu o změnu driveru hlásí chybu typu "Nelze spustit nový video ovladač aadxr3 - používám auto!". Metodou pokus - omyl jsme měnil i nějaká jiná nastavení bez viditelného efektu. Nastavení > Přehrávaci engine > nabízí pouze Kaffeine-Xine. Zkoušel jsem i jiné přehravače a editory videa (např. avidemux) se stejně neuspokojivým výsledkem (tedy video i audio hraje trhaně a není synchronizovaný zvuk s obrazem). Taky jsem zkoušel různě přeinstalovávat nějaké knihovny s kodekama, tomu moc nerozumím. Ještě bych dodal, že jakákoliv jiná videa to přehrává bez jakýchkoliv zádrhelů. Jinak to nefungující video je dost možná 30fps, ostatní jsou asi 25 fps, nevím přesně jak to v linuxu zjistit (obdobu gspot jsem zatím nenašel).

    Prosím poraďte, co bych mohl ještě zkusit, už mě nic dalšího nenapadá. Systém je OpenSuSE11/KDE3.5. Jsem linuxový začátečník (konzoli spustit umím, napsal jsem si už i nějaké skriptíky, ale pokud to jde, tak stále radši klikám:-) )

    Googlem jsem po dlouhém pátrání našel akorát to, že někdo má podobný problém (mjpeg z foťáku mu kaffeine přehrává trhaně), bohužel bez řešení (resp. s řešením, které u mě nefunguje (nastavit hlasitost na 100%), tak odkazy na google si prosím odpusťte.

    Předem děkuji za konstruktivní pomoc.

    Odpovědi

    2.2.2009 11:36 knizmi | skóre: 27 | blog: Blog | Kosmonosy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje avi/mjpeg video
    Nejprve bych zkusil v kaffeine nastavit jako výstup Xv. Pokud by to nepomohlo, zkusil bych nainstalovat MPlayer a pustit to video v terminálu. Je dost možné, že v MPlayeru to pojede dobře. Pokud ano, tak bych místo kaffeine používal nějaký přehrávač založený na MPlayeru (třeba vynikající SMplayer). Pokud by to nešlo, tak v tom terminálu bude jasně vidět co je to video zač, ale hlavně tam MPlayer vypíše co se mu na tom videu nelíbí.
    3.2.2009 00:12 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje avi/mjpeg video

    a kde se v kaffeine nastavuje jako výstup Xv? Nikde jsem tam žádné nastavení výstupu nenašel...

    Jiří Poláček avatar 3.2.2009 08:03 Jiří Poláček | skóre: 47 | blog: naopak | Sivice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje avi/mjpeg video
    V nastavení parametrů xine pod záložkou video.
    Sudoku omrzelo? Zkuste bobblemaze! | Statistiky jsou jak bikiny. Napoví hodně, všechno ale neukážou.
    kozzi avatar 2.2.2009 11:49 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nefunguje avi/mjpeg video
    Jak doporučuje kolega. zkusil bych mplayer. Případně pokud by to šlo zkus natočit něco nekompromitujícího a někam to dát volně ke stažení. Že bych to vyzkoušel u sebe.
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.