Nový ovladač Steam Controller jde do prodeje 4. května. Cena je 99 eur.
Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.
Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).
Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáři v přehledu vypíchli vylepšenou instalaci, podporu senzoru okolního světla, úsporu energie, opravy Bluetooth nebo zlepšení audia. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.
Nové verze AI modelů. Společnost OpenAI představila GPT‑5.5. Společnost DeepSeek představila DeepSeek V4.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 164 (pdf) a Hello World 29 (pdf).
Bylo oznámeno, že webový prohlížeč Opera GX zaměřený na hráče počítačových her je už také na Flathubu and Snapcraftu.
Akcionáři americké mediální společnosti Warner Bros. Discovery dnes schválili převzetí firmy konkurentem Paramount Skydance za zhruba 110 miliard dolarů (téměř 2,3 bilionu Kč). Firmy se na spojení dohodly v únoru. O část společnosti Warner Bros. Discovery dříve usilovala rovněž streamovací platforma Netflix, se svou nabídkou však neuspěla. Transakci ještě budou schvalovat regulační orgány, a to nejen ve Spojených státech, ale také
… více »Zkousim zrovna rdesktop pro pripojeni do Visty a potreboval bych, aby na te vzdalene plose fungovalo alespon ALT+TAB, momentalne to porad odchytava KDE. Nejlepsi by bylo, aby tam fungovaly vsechny klavesove zkratky, ale alespon to ALT+TAB. Google ani rdesktop --help mi nepomohlo.
Řešení dotazu:
Co se rozumí tím "používaní vazby"?
Nicméně inspirovalo mě to k hledání a našel jsem "Speciální nastavení aplikace" a na záložce Pomůcky je "Zablokovat globální zkrakty"...funguje to, teď mi fungují všechny hotkeys na vzdálené ploše, ale neodvažuji se mačkat ctrl alt del.
Já když jsem s OSS 11.1 - GNOME chtěl bez problémů připojit k Vistám nebo k W2003 serveru , pak jsem musel použít FullScreen mod , když mi to běželo v okně měl jsem podobné problémy. KDE na OSS jsem zahodil pro pomalost tím pádem na KDE4 netuším , ale s GNome to nějak fungovalo. CTRL+ALT+DEL by mělo vyvolat buď správce programů - task manager nebo standardní okno , kde se dá systém vypnout. Task manager lze olhat CTRL+SHIFT+ESC.
Tiskni
Sdílej: