Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Treba vsak brat do uvahy ze NFS nie je podporovane operacnym systemom MS Windows a v pripade potreby shareovania aj pre Win stroje je potrebne siahnut po komercnom NFS klientovi. V takychto pripadoch je lepsie pouzit SAMBA server pre zdielanie...
Stále jsi nezmínil zásadní věc, a to v jakém prostředí to chceš provozovat.
Co konkrétně se Ti zdá na NFSv4 nebezpečné? Zkus si o něm zjistit víc...
Máš asi trochu zkreslené představy, na HDD musíš mít nějaký FS (xfs, ext3) a samozřejmě teprve nad ním běží NFS, případně jiný způsob sdílení dat na síti.
Chceš úplně nejlepší a nejstabilnější řešení, případně ještě s technickou podporou? Tak použij Solaris ZFS/NFS.
Nevím jak je na tom implementace NFSv4 v Linuxu, ale vzhledem k tomu, že se již několik let nachází v Enterprise RedHat a SUSE, tak by to nemělo být tak hrozné. Mě NFS zatím nikdy nezklamalo (verzi 4 se teprve chystáme vyzkoušet), používáme ho určitě více jak 10 let nad různými FS, momentálně právě XFS a nikdo si nestěžoval. Výpadky vždy bez problémů.
Zkus napsat přímo do naší linuxové konference a zeptej se na zkušenosti z provozem NFS, určitě se tam najde dost lidí, kteří k tomu mají co říct.
Vzhledem k tomu, že za NFS stojí samotný Sun, tak předpokládám, že jeho implementace bude jedna z nejlepších. Navíc neznám v Linuxu časem prověřené řešení, které by mohlo konkurovat ZFS na Solarisu. Proto mi přijde spojení Solaris/ZFS/NFS jako nejspolehlivější.
nobarrier
, ale pořád to nebyla žádná sláva, nakonec jsem to musel vyřešit přechodem na JFS.
Tiskni
Sdílej: