Valkey, tj. svobodný fork již nesvobodného Redisu, byl vydán v první major verzi 8.0.0 (GitHub). Ve čtvrtek proběhne ve Vídni Valkey Developer Day.
TamaGo je open source framework pro programování ARM a RISC-V systémů na čipu (SoC) v programovacím jazyce Go. Prezentace projektu z OSFC (Open Source Firmware Conference) v pdf na GitHubu.
Konference OpenAlt 2024 – jedinečné fórum, kde se každoročně sdružují lidé se zájmem o vývoj a využití svobodného a otevřeného softwaru a hardwaru, tvorbu, zpracování a zpřístupňování otevřených dat, svobodný přístup k informacím a vzdělávání – hledá přednášející, dobrovolníky a partnery. Konference proběhne 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Vstup je zdarma.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.10 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.11. Z Vídně, jelikož tam zítra začíná Open Source Summit Europe. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna. Později také na Linux Kernel Newbies.
Grocy je open source ERP systém. Ne však pro plánování zdrojů v podnicích ale v domácnostech. Spravovat lze zásoby, povinnosti a úkoly. Vytvářet nákupní seznamy. Ověřovat dostupnost surovin pro recepty. Plánovat jídelníčky. Vyzkoušet lze online demo. Vývoj probíhá na GitHubu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
3D tiskárny Original Prusa MK4S (a MK4) v kombinaci s Prusamenty PLA a PETG mají mezinárodně uznávanou certifikaci UL 2904 GREENGUARD, která potvrzuje splnění přísných bezpečnostních standardů pro VOC a UFP.
Byla vydána verze R1/beta5 open source operačního systému Haiku (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Společnost OpenAI představila novou řadu svých AI modelů OpenAI o1 navržených tak, aby "strávily více času přemýšlením, než zareagují". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.
Můžeš mi vysvětlit proč takovou věc děláš?
Souhlasím se Zdeňkem, jestli se jedná o tunelování telnetu přes ssh, tak nevidím žádný smysl. Pokud se k Linuxu přistupuje z Windows, tak existuje program putty, který přímo přistupuje přes ssh k shellu.
To bude nejakz sitovy problem, treba se to nekde snazi resolvovat,
skusi bych tcpdump na jedne strane a checkovat jak se to chova,
jinak nejake dalsi info o tech souborech je v man hosts.allow..
NN
> Do hosts.allow mám dát localhost nebo adresu serveru, ze kterého přistupuji?Prihlás sa pusti "
who -m
". Vo výpise by si mal vidieť, čo si myslí ten vzdialený systém o tom, odkiaľ si prihlásený. To potom môžeš použiť vo hosts.deny/allow. Ten delay by som tipoval na DNS. Možno vyhľadávanie IPv6 adresy - len neviem kým. Ak ssh, tak použi ssh -4
.
Používám OpenVPN - nejsem pak omezen jen na konkrétní porty a OpenVPN prochází skoro přes všechno.
#!/bin/bash while true; do echo -n .; sleep 4; done
OpenVPN mám v openwrt na 8MB Asusu WL500gP (plus spoustu dalšího SW), 32MB je spoustu. Leč nevím, jak v případě debianu.
Jo, telnet je fakt rychlej. Jeste by stalo za to zkusit pouzit telnet pres ssl kanal. Balicek je primo v debianu, pripade se da tunelovat vcetne redirekce portu pres openssl.
Tvuj problem tipuju na spatny reslvovanim jmen pres DNS.
Tiskni Sdílej: