Bylo vydáno Ubuntu 20.04.6 LTS, tj. šesté opravné vydání Ubuntu 20.04 LTS s kódovým názvem Focal Fossa. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v přehledu změn.
Připojit neznámý USB flash disk do počítače může být nebezpečné. Dokonce může jít i o život. Někdo rozeslal ekvádorským novinářům USB flash disky, které po připojení do počítače explodují [BBC, Twitter].
Byla vydána nová verze 7.4 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu.
Byla vydána verze 11.0 s kódovým jménem Aramo linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Založena je na Ubuntu 22.04 LTS a podporována bude do roku 2027. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).
Mozilla založila startup Mozilla.ai a vložila do něj 30 milionů dolarů. Cílem je vývoj důvěryhodné, nezávislé a open source AI.
Po půl roce vývoje od vydání verze 43 bylo vydáno GNOME 44 s kódovým názvem Kuala Lumpur. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Letošní Turingovou cenu (2022 ACM A.M. Turing Award) získal Bob Metcalfe za vynalezení, standardizaci a komercializaci Ethernetu.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána ve verzi 5.1. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Byla vydána Java 20 / JDK 20. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 7. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze je 17.
Google spustil konverzační AI Bard. Vyzkoušet lze zatím pouze ve Spojených státech a Spojeném království. Více v Bard FAQ.
Můžeš mi vysvětlit proč takovou věc děláš?
Souhlasím se Zdeňkem, jestli se jedná o tunelování telnetu přes ssh, tak nevidím žádný smysl. Pokud se k Linuxu přistupuje z Windows, tak existuje program putty, který přímo přistupuje přes ssh k shellu.
To bude nejakz sitovy problem, treba se to nekde snazi resolvovat,
skusi bych tcpdump na jedne strane a checkovat jak se to chova,
jinak nejake dalsi info o tech souborech je v man hosts.allow..
NN
> Do hosts.allow mám dát localhost nebo adresu serveru, ze kterého přistupuji?Prihlás sa pusti "
who -m
". Vo výpise by si mal vidieť, čo si myslí ten vzdialený systém o tom, odkiaľ si prihlásený. To potom môžeš použiť vo hosts.deny/allow. Ten delay by som tipoval na DNS. Možno vyhľadávanie IPv6 adresy - len neviem kým. Ak ssh, tak použi ssh -4
.
Používám OpenVPN - nejsem pak omezen jen na konkrétní porty a OpenVPN prochází skoro přes všechno.
#!/bin/bash while true; do echo -n .; sleep 4; done
OpenVPN mám v openwrt na 8MB Asusu WL500gP (plus spoustu dalšího SW), 32MB je spoustu. Leč nevím, jak v případě debianu.
Jo, telnet je fakt rychlej. Jeste by stalo za to zkusit pouzit telnet pres ssl kanal. Balicek je primo v debianu, pripade se da tunelovat vcetne redirekce portu pres openssl.
Tvuj problem tipuju na spatny reslvovanim jmen pres DNS.
Tiskni
Sdílej: