Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
Ahoj. Rad bych se zeptal, jestli je nejaky lek na nasledujici problemy s NFS.
1.)
Mam mountovany NFS export na /mnt/media
a odpojim sitovy kabel. V prikazovem radku zadam cd /mnt/med
a zmacknu TAB, aby doplnil adresar "media", tak ze mi to zasekne a nemuzu z toho pryc ani CTRL+C.
2.)
Mam mountovany ten samy adresar, a vypojim kabel, tak se zasekne cela plasma. Cetl jsem nekde, ze je to bug, ale proste nechapu, jak plasma muze byt zavisla na NFS mountu.
3.)
Mam mountovany ten samy adresar a v nem jsou podadresare. Kdyz kopiruju nejaky soubor mezi podadresari, tak se to kopiruje pres muj pocitac na siti. Proc? Neni to logicky blbost?
http://nfs.sourceforge.net/nfs-howto/
Nevytahuj kabel - dik, to je rada nad zlato .
Mam notebook a normalne pracuju na kabelu. Ale nekdy chci jit treba do druhe mistnosti tak ten kabel proste odpojit musim, jelikoz to prehodim na wireless.
Ceka na timeout - myslim, ze by to mel poznat hned ze nemuze jednotku cist a napsat hlasku. Ne se za seknout a hotovo.
Připojuješ NFS ručně? Zkoušel jsi NFS v kombinaci s Autofs?
Ceka na timeout - myslim, ze by to mel poznat hned ze nemuze jednotku cist a napsat hlasku. Ne se za seknout a hotovo.Dělá přesně to, co mu řeknete. Když sdílení připojíte s parametrem
hard
(nebo bez něj), bude čekat donekonečna, když jej připojíte s parametrem soft
, vrátí aplikace chybovou hlášku )a v některých případech může dojít k poškození dat na serveru). Podívejte se na man nfs
.
Samozrejme mountuju se s parametrem soft a stejne to zamrzne:
/mnt/media01 on /mnt/media01 type nfs (rw,soft,addr=192.168.30.10)
No co se da delat. Musim se s tim smirit.
Tiskni Sdílej: