Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Dobry den, stahnul jsem hudebni cd ve formatu ape+cue. Muzete mi prosim poradit, jak toto muzu pres Nero Linux vypalit jako audio CD? Nebo je nutne to nejdrive prevest na flac a pak az vypalit? Nasel jsem, ze to jde prevest na mp3, avsak tim by se zhorsila kvalita, takze jsem tuto moznost zavrhnul. Dekuji.
STFW, nejdřív konverze na wav ffmpegem, pak to rozsekat bchunkem na jednotlivé stopy.
Na to používám tyto skripty (instalace programu monkey-audio a bchunk nutná):
1) převod ape na wav (jako jeden soubor)
#! /bin/sh
#prepneme se do adresare, ve kterm mame wav a chceme prevest na mp3.
for i in *.ape
do
filename=`echo $i | sed s/.ape//`
mac "$filename.ape" "$filename.wav" -d
done
2) rozdělení souboru .wav na jednotlivé stopy
nainstalovat program bchunk a spustit:
bchunk -w velky_soubor.wav CDImage.cue result
Vzniklé soubory .wav lze vypálit na CD buď přes k3b nebo skriptem:
wodim -pad dev=1,0,0 -audio speed=8 driveropts=burnfree -eject *.wav (parametr dev= se zjistí z výstupu příkazu wodim-scanbus)
Prosím o opravu - v řádku pod znakem /bin/sh má být text "přepneme se do adresáře, ve kterém máme soubory .ape a chceme převést na wav"
K3B tohle urcite umi s mp3, akorat si nejsem jistej jestli i s ape, to bys musel zkusit. Jednoduse se da vytvorit audio cd a pretahne se tam cue, zbytek udela sam.
Dekuji za odpovedi, pouzivam Arch a v repozitarich nemuzu najit ten monkey-audio nebo mac, muzete mi prosim napsat, jak se ten balicek presne jmenuje?
Tak uz jsem ho nasel v AURu, jen jsem se chtel zeptat, jestli prevodem na wav nedojde je ztrate kvality.
Tiskni
Sdílej: