MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Dobry den,
stahnul jsem CD ve formatu *.ape + *.cue. Tady na diskusi jsem nasel navod, jak toto prevest na wav a delam to tedy takto:
mac zdroj.ape vystup.wav -d bchunk -w vystup.wav info.cue vysledek
*.cue soubor vypada takto: http://de.pastebin.ca/1434843
A vysledek operace s bchunk je tento: http://de.pastebin.ca/1434845
Uz jen z toho vypisu je patrne, ze tam asi neco neni v poradku a ty vysledne wav soubory jsou naprosto zcestne...
Jinak kdyz v krusaderu poklepu na ten .cue soubor, otevre se mi nero. Tak me napadlo, jestli presne toto neumi i Nero Linux, usetrilo by mi to spoustu prace, ale nikde jsem to v tom Neru nenasel. Budu moc vdecny za reakce, dekuji.
zdravím, je možné poslat obsah celého adresáře před rozbalením? Zdá se mi, že soubor zdroj.ape je poškozený nebo nemá dostatečná práva, případně příkaz mac má chybu v názvech souborů nebo názvy souborů mají mezeru, diakritiku ...pošlete také obsah adresáře po rozbalení ( tree > obsah_adresare.txt)
Nevim, jestli presne chapu, co myslite. Ty soubory .cue a .ape mely v nazvu mezery, proto jsem je prejmenoval na a.ape a a.cue, pote jsem pres mac vytvoril z a.ape soubor a.wav. V tomto stadiu vypis adresare vypada takto:
$ tree . |-- a.ape |-- a.cue `-- a.wav 0 directories, 3 files
Po spusteni a dobehnuti bchunk potom vypada obsah takto:
$ tree . |-- a.ape |-- a.cue |-- a.wav |-- result-02.ugh |-- result-03.ugh |-- result-04.ugh |-- result-05.ugh |-- result-06.ugh |-- result00.ugh |-- result01.wav |-- result02.wav |-- result03.wav |-- result04.wav |-- result05.wav |-- result06.wav |-- result07.wav |-- result08.wav `-- result09.wav 0 directories, 18 files
Jinak mi to dela u nekolika nezavisle na sobe stazenych CD, takze myslim ze to, ze puvodni .ape soubor by byl poskozeny, muzeme vyloucit.
a není třeba ještě v tom *.cue změnit řádek FILE "Manfred Mann's Earth Band - Solar Fire (1998 Remaster).ape" WAVE na aktuální soubor, něco jako FILE "a.wav" WAVE ?
Zkusil jsem to zmenit, ale stale to dela to same. Ten bchunk stejne pracuje uz s tim a.wav souborem a ne tim .ape souborem podle me. Ale i tak dekuji.
Tak jsem to ze zvědavosti zkusil. S tím cue co jsem měl to prošlo v pořádku, obsahoval u stop jen TITLE, PERFORMER a INDEX, po přidání REM REPLAYGAIN_TRACK_GAIN -4.72 dB a REM REPLAYGAIN_TRACK_PEAK 0.989746 co máš v cue souboru mi to vypsalo ty samé chyby. Takže je zkus odstranit a pustit bez nich.
Takže ještě jednou: Příkaz
mac a.ape a.wav -d
nevytvoří soubor a.wav, který je přehratelný a pak se dá rozdělit na menší soubory (jednotlivé stopy?)
Z toho, co uvádíte, soubor a.wav vznikl. Lze jej přehrát nějakým přehrávačem? Pokud ano, měl by jít rozdělit (program bchunk máte zřejmě nainstalovaný).
bchunk -w a.wav a.cue vysledek
by měl hodit několik souborů s koncovkou .wav
cuetools
z repozitářů mojí distribuce. Funguje to např. takto (ape roseká na např. flac soubory):
cuebreakpoints a.cue | shnsplit -o flac a.ape
Neumí to ale zapisovat ID3 tagy do těch flaců, tak jsem si na to zbastlil skriptík. Kdyby ten kód nebyl taková prasárna, tak bych se o něj i podělil.
Tiskni
Sdílej: