Přímý přenos z konference OpenAlt 2024, jež probíhá tento víkend v prostorách FIT VUT v Brně. Na programu je spousta zajímavých přednášek. Pokud jste v Brně, stavte se. Vstup zdarma.
V Coloradu unikla hesla k volebním počítačům. Více než 2 měsíce byla tabulka se stovkami hesel do BIOSu volně na webových stránkách. Dle úřadu je potřeba ještě druhé heslo, takže se o žádnou bezprostřední bezpečnostní hrozbu pro volby nejedná [Ars Technica].
Apple kupuje Pixelmator Team stojící za grafickými editory Pixelmator, Pixelmator Pro a Photomator.
Apple představil nový MacBook Pro s čipy M4, M4 Pro a M4 Max.
Na GOG.com běží Halloween Sale 2024. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Return of the Phantom.
Společnost OpenAI spustila internetový vyhledávač ChatGPT search.
Konference OpenAlt 2024 proběhne již tento víkend 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Začíná ale už v pátek na warm-up party ve Studentském klubu u Kachničky v 17:00. Pokud jste ještě areál FITu nenavštívili, k dispozici jsou pokyny k orientaci. Na programu je 54 přednášek a workshopů. Témata jsou od silně technických témat jako je třeba GCC nebo PostgreSQL po méně technické témata jako eGovernment, nebo třeba detailní analýzu … více »
Byla vydána nová verze 6.9 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.0.1. Tor client na verzi 0.4.8.13. Thunderbird na verzi 115.16.0.
Vývojáři free a open source synchronizačního nástroje (a p2p náhrady Dropboxu) Syncthing oznámili, že z důvodu odporu ze strany Google Play ukončují podporu OS Android. Bohužel v rámci toho zmizí i vydání Syncthing na F-Droid, který má slabší uživatelskou základnu. Syncthing je na Androidu implementován formou wrapper aplikace, která spustí Syncthing démon, vyžádá potřebná oprávnění a zpřístupní webové rozhraní démona. Ve srovnání se
… více »V červnu 2022 bylo oznámeno, že z K-9 Mailu se stane Thunderbird pro Android. Trvalo to poněkud déle, než vývojáři předpokládali, ale včera byl první stabilní Thunderbird pro Android 8.0 vydán.
Dobry den,
stahnul jsem CD ve formatu *.ape + *.cue. Tady na diskusi jsem nasel navod, jak toto prevest na wav a delam to tedy takto:
mac zdroj.ape vystup.wav -d bchunk -w vystup.wav info.cue vysledek
*.cue soubor vypada takto: http://de.pastebin.ca/1434843
A vysledek operace s bchunk je tento: http://de.pastebin.ca/1434845
Uz jen z toho vypisu je patrne, ze tam asi neco neni v poradku a ty vysledne wav soubory jsou naprosto zcestne...
Jinak kdyz v krusaderu poklepu na ten .cue soubor, otevre se mi nero. Tak me napadlo, jestli presne toto neumi i Nero Linux, usetrilo by mi to spoustu prace, ale nikde jsem to v tom Neru nenasel. Budu moc vdecny za reakce, dekuji.
zdravím, je možné poslat obsah celého adresáře před rozbalením? Zdá se mi, že soubor zdroj.ape je poškozený nebo nemá dostatečná práva, případně příkaz mac má chybu v názvech souborů nebo názvy souborů mají mezeru, diakritiku ...pošlete také obsah adresáře po rozbalení ( tree > obsah_adresare.txt)
Nevim, jestli presne chapu, co myslite. Ty soubory .cue a .ape mely v nazvu mezery, proto jsem je prejmenoval na a.ape a a.cue, pote jsem pres mac vytvoril z a.ape soubor a.wav. V tomto stadiu vypis adresare vypada takto:
$ tree . |-- a.ape |-- a.cue `-- a.wav 0 directories, 3 files
Po spusteni a dobehnuti bchunk potom vypada obsah takto:
$ tree . |-- a.ape |-- a.cue |-- a.wav |-- result-02.ugh |-- result-03.ugh |-- result-04.ugh |-- result-05.ugh |-- result-06.ugh |-- result00.ugh |-- result01.wav |-- result02.wav |-- result03.wav |-- result04.wav |-- result05.wav |-- result06.wav |-- result07.wav |-- result08.wav `-- result09.wav 0 directories, 18 files
Jinak mi to dela u nekolika nezavisle na sobe stazenych CD, takze myslim ze to, ze puvodni .ape soubor by byl poskozeny, muzeme vyloucit.
a není třeba ještě v tom *.cue změnit řádek FILE "Manfred Mann's Earth Band - Solar Fire (1998 Remaster).ape" WAVE na aktuální soubor, něco jako FILE "a.wav" WAVE ?
Zkusil jsem to zmenit, ale stale to dela to same. Ten bchunk stejne pracuje uz s tim a.wav souborem a ne tim .ape souborem podle me. Ale i tak dekuji.
Tak jsem to ze zvědavosti zkusil. S tím cue co jsem měl to prošlo v pořádku, obsahoval u stop jen TITLE, PERFORMER a INDEX, po přidání REM REPLAYGAIN_TRACK_GAIN -4.72 dB a REM REPLAYGAIN_TRACK_PEAK 0.989746 co máš v cue souboru mi to vypsalo ty samé chyby. Takže je zkus odstranit a pustit bez nich.
Takže ještě jednou: Příkaz
mac a.ape a.wav -d
nevytvoří soubor a.wav, který je přehratelný a pak se dá rozdělit na menší soubory (jednotlivé stopy?)
Z toho, co uvádíte, soubor a.wav vznikl. Lze jej přehrát nějakým přehrávačem? Pokud ano, měl by jít rozdělit (program bchunk máte zřejmě nainstalovaný).
bchunk -w a.wav a.cue vysledek
by měl hodit několik souborů s koncovkou .wav
cuetools
z repozitářů mojí distribuce. Funguje to např. takto (ape roseká na např. flac soubory):
cuebreakpoints a.cue | shnsplit -o flac a.ape
Neumí to ale zapisovat ID3 tagy do těch flaců, tak jsem si na to zbastlil skriptík. Kdyby ten kód nebyl taková prasárna, tak bych se o něj i podělil.
Tiskni Sdílej: