Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Ahoj, chcem sa Vas opytat na skusenosti z kancalarskymi balikmi Open Office org, MS office a iWork od apple. Co by ste im vytkli, pripadne povzniesli nejaku vlastnost, a porovnanie.
Najvyspelejsie je na tom MS Office.
Multiplatformost není velkou výhodou, opensource operační systémy používají v ČR akorát lidi z root.cz a abclinuxu - tj. do 1000 lidí (podle seriózních průzkumů).
:) Multiplatformost je klíčová výhoda, protože zabraňuje vendor-lockinu a umožňuje heterogenní prostředí - např. obchod jede na win, vývoj na linuxu. OOffice se u nás ve středních a malých firmách používá častěji, než by si skalní zastánci MS Office mysleli.
Proč sem chodíte a blejete ty svý nesmysly? Chodíme snad my opruzovat na mrkvosoptí stránky? Zajděte si za Dr. Chocholouškem, jestli máte problém se svou identitou.
Já mám s M$ Office jen ty nejhorší zkušenosti. Snad jedině excel je trochu použitelný - na nějaký ten ceník nebo tabulku. Powerpoint se hodí jen na obrázkové spamy do mejlu - pokud jste z něj někdy tiskli (třeba postery na profi plotru), tak víte o čem mluvím. Word je ten nejhorší textový procesor co jsem viděl, zlatý WordPerfect nebo i stařičké Amí Pro. Poté, co se několika známým rozpadla stopadesátistránková disertační práce - všechny obrázky zmizely (pak se objevily nasypané na jedné straně, na jednom místě, desítky obrázků a grafů na hromadě a už nešly rozestrkat na původní místa) se celá práce se musela po kouscích složit ze starých záloh a třičtvrtiny textu dopsat... Raději píšu v OO a byl jsem v pohodě. A to nemluvím o krosreferencích a podobných věcech, pain in ass, což o to, to je pruda i v OO. Word je tak možná dobrý na jednostránkové texty a firemní mema, určitě ne na něco delšího, co má mít nějaké slušné formátování a vzhled!
Možná nový M$ Office s ribbonem funguje lépe a někomu takové ovládání sedne, ale pokud jsem zvyklý na jiný editor, tak mne u toho popadá bezradnost. A nebudu si přece kvůli blbému texťáku kupovat widlouz.
To s těmi styly je totální blbost. Lež.
Jinak jsem neviděl, že by mi někdy někdo poslal z Wordu dokument, kde by byly správně použité styly. Většinou je to naprostá hrůza smíchaných odstavců, tuhle v Arial, jinde v Arial CE, tučné písmo přeražené stylem na tenké a pak zase na tučné. Kupodivu to pak otevře častěji a lépe OO než různé verze samotného Wordu.
Toliko můj názor založený na mnohaletém pozorování. A dejte už konečně někdo tomu trollovi ban!
OK, a které jsou ty seriózní průzkumy, které zmiňuješ? Nebo to byl také jen tvůj názor?
Tak toto je fakt parádna blbosť, keď nič o tom nevieš nepíš !!!!!!!
Ha, Ha, ... tak pokud máte pravdu tak uživatelů abclinuxu.cz a root.cz musí být jen 500 kousků, protože např. ZŠ v Ostravě Porubě používá OO je tam cca 500 uživatelů ....
Tých 1000 užívateľov nechcem teraz rozoberať, keď tvrdíte, že je to výsledok sériozneho prieskumu.
Podľa mojich skúseností (beriem, že je to vzorka možno tak do 20 ľudí) je hodne rozšírený medzi študentami, a to nehovorím o čisto technických smeroch.
V každom prípade, naozaj nemožno povedať, že OOo nepoužíva nikto, a myslím, že ani zužovať túto skupinu na "Linuxákov". Obávam sa, že OOo je možno viac aktívne využívaný "Windowsákmi".
Podobne ale súhlasím s tým, že v podnikovej sfére som OOo nevidel - ale to sa pohybujem v príliš zhýčkanom prostredí štátnej správy a veľkých firiem ne-IT charakteru, alebo silne MS locknutých IT firiem.
Tiskni
Sdílej: