Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Ahoj, mam celkem zmatek v techto 2 souborech... Uz nejakou dobu googlim ale co odkaz to jina odpoved. Chci se zeptat komu ty soubory patri? Bud TCP wrapperovi a nebo sluzbe(programu) DenyHosts. Jednou pisou ze tomu podruhe ze tomu druhemu. Diky za odpoved.
Ale kdyz se podivas na stranky DenyHosts tak tam se pise ze DenyHosts will add that host to the /etc/hosts.deny file. Jak je mozne ze zapisuje do souboru patricimu jinemu programu?
Soubory /etc/hosts.allow, /etc/hosts.deny
nepatří ani balíčku tcpd
, ani denyhosts
. Ale mají společné to, že uvedené soubory využívají. Navíc tcpd
při instalaci zjišťuje zda-li tyto soubory existují, pokud některý z nich chybí, tak ho vytvoří, takže prakticky by se dalo říct, že patří tcpd
, protože právě ten do nich vkládá implicitní obsah, kdežto denyhosts
maximálně přidává pár řádků.
Dekuji vam za osvetleni problematiky:) Nevedel jsme ze si lezou navzajem do zeli:)
Lezu ako lezu . Hlavny ucel skriptu
denyhosts
je len v identifikacii bruteforce utokov a nasledne zapisanie utocnych IP adries do suboru hosts.deny
, ktory pouziva TCP wrapper, ktory je volany SSHd serverom pri inicializacii kazdeho TCP spojenia na secure shell. Neviem realne o ziadnej dalsej utilite/demonovi/programe, ktory by realne vyuzival udaje ukladane v tychto suboroch hosts.{allow,deny}
okrem TCP wrapperu, ak neratam "pomocne" utility, ktore tieto subory dokazu naplnat. Ale zaroven je pravda, ze tieto subory su uz v kategorii "systemove"... napr. na fedore niesu sucastou balika tcpwrappera, ale balika "setup", ktory obsahuje zakladne systemove subory.
Tiskni
Sdílej: