Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Zdravím všechny, docela jsem se nudil, tak jsem se pokoušel rozjet výbornou českou adventuru Polda 1 na Wine. Na netu jsem si stáhnul verzi pro Win XP, která jsem na Windows zkoušel a jede. V Ubuntu 8.10 jsem se pokusl spustit .exe soubor ve wine, ale vše už od úvodní animace se hrozně trhalo a celkově to bylo nehratelné, ale fungovalo to. Po vypnutí aplikace se výrazně zpomalilo fungování celého PC. Zkoušel jsem restart, po něm jsem opět spustil exe soubor a úvodní animace už jela plynule, ale po ní zůstala černá obrazovka a okno přestalo reagovat. Wine mám aktualizováno na nejnovější verzi, zkoušel jsem se povrtat ve všech nastaveních, ale stále bezúspěšně. Napadlo mě, jestli to není nějakou službou ohledně zvuku, protože okno zčerná ve chvíli, kdy má začít úvodní intro se zvukem. PC je stará rachotina Intel Celeron 1GHz, 256MB RAM, grafika z roku raz dva, ale Polda by tam jet měl.
Mátě někdo nějaký tip na to čím by to mohlo být a jak to rozběhat?
Díky Ondřej
Teď sem si to stáhl a jede mi to v pohodě. Mám Debian Lenny, Wine mam nenovejší z repositaře. Akorát mám asi narozdíl od tebe nainstalovaný direct x.
No tak ted už je po intru a zas tak OK to není. Po každý větě se to na chvíly sekne a načítá novou.
WINEDEBUG=-all
někdy to dost zrychlí běh programu.
Řekl bych že direct x s tím asi nebude mít nic společného, jen je mi divné, že to poprvé jelo, i když mizerně, a teď je to po úvodní obrazovce ZIMA Software naprosto mrtvé.
Mě to nezamrzá, musí te jen déle počkat. Vypadá to že se nic neděje ale načítá to. Mám stejnou verzi wine. Nic to ale nemění na tom, že je to strasne zpomaleny.
Chová se mi to uplne stejne na Vistach..., ze by visty byly linux s wine ?
Reseni je dosemu, dosbox a polda1 pro dos, bohuzel ho nemuzu sehnat...
Tiskni Sdílej: