Konsorcium Linux Foundation představilo svůj nejnovější projekt s názvem OpenSearch Software Foundation zastřešující další vývoj OpenSearch a OpenSearch Dashboards. OpenSearch je forkem vyhledávače Elasticsearch a OpenSearch Dashboards je forkem souvisejícího nástroje pro vizualizaci dat Kibana. V roce 2021 přešly projekty Elasticsearch a Kibana z licence Apache 2.0 na duální licencování pod Server Side Public License (SSPL) a
… více »Valkey, tj. svobodný fork již nesvobodného Redisu, byl vydán v první major verzi 8.0.0 (GitHub). Ve čtvrtek proběhne ve Vídni Valkey Developer Day.
TamaGo je open source framework pro programování ARM a RISC-V systémů na čipu (SoC) v programovacím jazyce Go. Prezentace projektu z OSFC (Open Source Firmware Conference) v pdf na GitHubu.
Konference OpenAlt 2024 – jedinečné fórum, kde se každoročně sdružují lidé se zájmem o vývoj a využití svobodného a otevřeného softwaru a hardwaru, tvorbu, zpracování a zpřístupňování otevřených dat, svobodný přístup k informacím a vzdělávání – hledá přednášející, dobrovolníky a partnery. Konference proběhne 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Vstup je zdarma.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.10 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.11. Z Vídně, jelikož tam zítra začíná Open Source Summit Europe. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna. Později také na Linux Kernel Newbies.
Grocy je open source ERP systém. Ne však pro plánování zdrojů v podnicích ale v domácnostech. Spravovat lze zásoby, povinnosti a úkoly. Vytvářet nákupní seznamy. Ověřovat dostupnost surovin pro recepty. Plánovat jídelníčky. Vyzkoušet lze online demo. Vývoj probíhá na GitHubu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
3D tiskárny Original Prusa MK4S (a MK4) v kombinaci s Prusamenty PLA a PETG mají mezinárodně uznávanou certifikaci UL 2904 GREENGUARD, která potvrzuje splnění přísných bezpečnostních standardů pro VOC a UFP.
Byla vydána verze R1/beta5 open source operačního systému Haiku (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Mám problém že po odinstalování pulseaudio a opětovném nainstalování se mi pulse nespouští musím ho spustit v řádce. Vyřešil jsem to uložením do sezení takže to nemusím pokaždé psát. Jde mi o to aby se mi to spouštělo aniž bych to musel mít v sezení. Někde to být musí jen nevím kde to zapsat a jak.
osobne bych ho pridal do /etc/rc.local ve stylu
#pulseaudio
pulseaudio &
Díky hned jak přijdu domů zkusím.
Jenže vývojář(i) PA jsou kretén(i) co nepočítají s "maličkostmi" jako je MPD...
Možná bys jim měl poradit, jak se to má dělat, když jsou dle tebe takoví kreténi.
MPD má plugin na pulseaudio http://mpd.wikia.com/wiki/PulseAudio, nebo můžeš nechat pulseaudio v uživatelském režimu, aby po přehrávání uvolnilo audiozařízení, a jet v MPD přímo na plughw (bez mixování), nebo pulseaudio úplně vyhodit a nakonfigurovat dmix (a MPD třeba napřímo přes plughw) - tak bych to udělal já, dokud nebude pulseaudio a potřebné změny v alse o pár verzí dál.
hm .. a také je možné nechat ať si pulseaudio spouští sama aplikace .Když se app odmlčí server sám spadne .. myslím že toto je více doporučované ..
nemusí nutně běžet jako démon ..
Tiskni Sdílej: