Alex Ellis upozornil 15. března, že firma Docker se chystala zrušit bezplatný hosting open-source projektů na Docker Hubu. Po vlně odporu se představitelé firmy omluvili a posléze byl původní záměr odvolán.
Ve věku 94 let zemřel Gordon Moore, mj. spoluzakladatel společnosti Intel a autor Moorova zákona.
Mercurial (Wikipedie), software pro SCM (Source Code Management), byl vydán ve verzi 6.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Ve dnech 5. až 7. dubna proběhne konference Mercurial Paris.
Byly rozdány Ceny Velkého bratra (Big Brother Awards) za rok 2022 pro největší slídily pořádané nevládní organizací Iuridicum Remedium. Dlouhodobý slídil: Microsoft. Firemní slídil: Seznam. Úřední slídil: Nejvyšší správní soud. Výrok Velkého bratra: Marian Jurečka. Pozitivní cena: NoLog.
Byla představena online vzdělávací platforma Ada Computer Science pro učitele, studenty a kohokoli, kdo se zajímá o informatiku. Stojí za ní Raspberry Pi Foundation a Univerzita v Cambridgi.
GitHub má nový RSA SSH klíč. Předchozí soukromý klíč byl krátce vystaven na GitHubu.
Společnost Framework Computer představila (YouTube) nové modulární notebooky: Laptop 13 s Intel Core nebo AMD Ryzen a Laptop 16 (YouTube).
Bylo vydáno Ubuntu 20.04.6 LTS, tj. šesté opravné vydání Ubuntu 20.04 LTS s kódovým názvem Focal Fossa. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v přehledu změn.
Připojit neznámý USB flash disk do počítače může být nebezpečné. Dokonce může jít i o život. Někdo rozeslal ekvádorským novinářům USB flash disky, které po připojení do počítače explodují [BBC, Twitter].
Byla vydána nová verze 7.4 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu.
Ad /home, konfiguráky obvykle jsou v adresáři se jménem programu, je možné, že by se pak chovaly divně, když tam autor distribuce přidá něco extra. Tedy radši nemíchat adresáře stejných uživatelů a různých distribucí/programů.
Je více prostředí, při jejich tvorbě se používají jinými lidmi jiné programové prostředky. A také tito programátoři považují jiné věci za podstatné - asi budeš svědkem flejmů o tom, kde má být tlačítko ok a kde zrušit. Stejně tak i dané prostředí preferují jiné programy, xine/kaffeine či kopete/pidgin, ty uvádím jako příklad.
Obvykle je k dispozici spousta programů pro každou distribuci, tedy v tom se neliší. Snad jen někde je něco dříve aktualizované.
A abych to shrnul, když koukam na Martinovo 3. bod ... pořád platí, že jsi v linuxu a máš možnost volby.
Pravda Ubuntu je takove nejschudnejsi v podstate pro kohokoli.
Jinak pripojovat diskovy oddil s /home/ z jedne distribuce do druhe neni z pohledu uzivatelskych dat (Obrazky, Hudba, Dokumenty apod) problem avsak z pohledu konfiguracnich suboru muzes narazit na obtize ruzneho charakteru jako teba problemy s vlastnictvim souboru, zarazeni do skupin apod. Pokud budes pouzivat dve ci vice distribuci tak doporucuju /home/ kazde zvlast. Pripadne jeste jednu partisnu s FAT32 pro spolecna data - hodi se pokud mas i windows.
Pro co máš ten počítač určený? Já na noťasu mam ověřené /boot, dva cca stejné oddíly a zbytek swap. Původně jsem takhle praktikoval dvě různé verze linuxu, třeba Mandrivu 2006 a Gentoo, teď tam mam Mandrivu 2009 a Gentoo. Třeba pro vyzkoušení suspend2ram apod., co ve virtuálu neuděláš. Samotnej /home se mi dělat nechce. Nemusim si pak hrát s posouvánim velikostí oddílů.
Operu neznam ... mam IBM r51e, teda zřejmě línou mrchu, zatim mi stačí i na ten web (i ve VirtualBoxu ) ... skype je skutečně ve verzi 2.0.0.72 - to si vyřiď s dodavatelem, že nic novějšího pro linux nepošle, je to proprietání a náhrady jsou, jakés takés. Když už, tak založ nová vlákna ... a) flash v ubuntu, b) plynulej skroll ...
Tiskni
Sdílej: