abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:44 | IT novinky

    Po 8. květnu 2026 už na Instagramu nebudou podporované zprávy opatřené koncovým šifrováním. V chatech, kterých se bude změna týkat, se objeví pokyny o tom, jak si média nebo zprávy z nich stáhnout, pokud si je chcete ponechat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | IT novinky

    V lednu byla ve veřejné betě obnovena sociální síť Digg (Wikipedie). Dnes bylo oznámeno její ukončení (Hard Reset). Společnost Digg propouští velkou část týmu a přiznává, že se nepodařilo najít správné místo na trhu. Důvody jsou masivní problém s boty a silná konkurence. Společnost Digg nekončí, malý tým pokračuje v práci na zcela novém přístupu. Cílem je vybudovat platformu, kde lze důvěřovat obsahu i lidem za ním. Od dubna se do Diggu na plný úvazek vrací Kevin Rose, zakladatel Diggu z roku 2004.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:33 | Zajímavý projekt

    MALUS je kontroverzní proprietarní nástroj, který svým zákazníkům umožňuje nechat AI, která dle tvrzení provozovatelů nikdy neviděla původní zdrojový kód, analyzovat dokumentaci, API a veřejná rozhraní jakéhokoliv open-source projektu a následně úplně od píky vygenerovat funkčně ekvivalentní software, ovšem pod libovolnou licencí.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 11
    včera 03:55 | Bezpečnostní upozornění

    Příspěvek na blogu Ubuntu upozorňuje na několik zranitelností v rozšíření Linuxu o mandatorní řízení přístupu AppArmor. Společně jsou označovány jako CrackArmor. Objevila je společnost Qualys (technické detaily). Neprivilegovaný lokální uživatel se může stát rootem. Chyba existuje od roku 2017. Doporučuje se okamžitá aktualizace. Problém se týká Ubuntu, Debianu nebo SUSE. Red Hat nebo Fedora pro mandatorní řízení přístupu používají SELinux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    12.3. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 19 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.3. 03:44 | Nová verze

    Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    12.3. 02:11 | Komunita

    Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.3. 00:44 | Nová verze

    Google Chrome 146 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 146.0.7680.71 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 29 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.3. 00:22 | Nová verze

    D7VK byl vydán ve verzi 1.5. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 3 (novinka), 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    11.3. 23:22 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-03 aneb Eclipse 4.39. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (16%)
     (7%)
     (0%)
     (12%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (25%)
    Celkem 1068 hlasů
     Komentářů: 26, poslední 12.3. 08:56
    Rozcestník

    Dotaz: Mikrotik RB450 a openvpn - problem s certifikatmi

    6.10.2009 13:21 Pista
    Mikrotik RB450 a openvpn - problem s certifikatmi
    Přečteno: 1007×

    Ahoj.

    Pokusam sa rozbehnut Openvpn z WinXP ako klient na Mikrotik RB450 ako server. Mam asi problem s certifikatmi na mikrotiku. Najskor som vygeneroval self signed certifikat a kluc a naimportoval som ich do mikrotiku. Potom som ich vymazal a naimportoval som dalsi par kluc certifikat podpisany CA. Pri pripajani sa klienta na server (WinXP na mikrotik) mi v logu klienta vypisuje chybu "VERIFY ERROR: depth=0, error=self signed certificate:..."  a vypisuje popis toho povodneho certifikatu, ktory som z mikrotiku vymazal. Potom som vymazal vsetky certifikaty a skusal pripojit klienta k mikrotiku pomocou openvpn a stale ta ista chyba s certifikatom.

    Poradte ako sa da uplne zbavit privatneho kluca resp. certifikatu na mikrotiku. V zalozke certifikaty na mikrotiku je zoznam certifikatov - ten mam teraz prazdny. Skusal som Reset Keys aj reset-certificate-cache a pri pripajani stale hlasi "VERIFY ERROR: depth=0, error=self signed certificate:..." s vypisom prveho naimportovaneho certifikatu.

    Za radu dakujem.

    Odpovědi

    6.10.2009 15:45 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrotik RB450 a openvpn - problem s certifikatmi

    Dji se pouzit staticke klice, ale co jsem hledal tan na Mikrotiku jedine lkomplet s CA.

    http://wiki.mikrotik.com/wiki/OpenVPN

    NN

    6.10.2009 15:57 Pista
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrotik RB450 a openvpn - problem s certifikatmi

    Tento navod poznam. Moj problem je v tom, ze ten mikrotik si stale pamata ten zly kluc a certifikat a nemozem ho vymazat, resp pamata si ho aj po vymazani.

    21.10.2009 12:30 ok2slc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mikrotik RB450 a openvpn - problem s certifikatmi
    Je tento problém ještě aktuální ?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.