V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede David Heidelberg, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem … více »
Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.
Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »Společnost Framework představila nový Framework Laptop 12 s Intel Core Series 3, Thunderbolt 4, Wi-Fi 7, volitelnou čtečkou otisků prstů a podsvícenou klávesnicí s open-source firmwarem ZMK. Objednat lze s předinstalovanou Fedorou 44 KDE Plasma.
Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).
Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Řešení dotazu:
V zadnem pripade nedoporucuju prehravani z popup okna prohlizece, to radeji zmenit radio.
Proč? Kdysi tam byl jen flash player, teď koukám, že už používají standardní přehrávač.
Pokud mate nainstalovan balik ubuntu restricted extras tak Vam abradio pojede v mplayeru pripadne v defaultnim systemovem prehravaci.
Na ty blitky pouzivaji tenhle programek http://www.webcorp.cz/en/ dalsi nesmysl do blacklistu
Funguje mne to v Opere 10.1 a Ubuntu 9.04, ale diky nemehlu co delalo tu stranku a tomu, ze to je Win Media Player only, tak to funguje takovou oklikou. Staci mit povolene cookies, plugins a JavaScript, po kliknuti na prehravani radia se otevre okno, ale radio nejede, ukazuje se tam jen napis Plug-in content, na ten napis se klikne, vyskoci dalsi okno jestli chces dalsi informace o tom jak prehrat ten format nebo ne, ale ani jedna odpoved te nezajima. Zajima te ta adresa v textu, tu zkopiruj a vloz ji do prehravace. Napr. ve VLC to jede bez problemu pres Media - Otevrit sit. Nechce se me zjistovat, jestli to jde nastavit na stalo pro asx format v konfiguraci Opery, protoze tak domrvenym strankam nevenuji tolik casu jako jsem tomu venoval ted.
Kupodivu mplayer to nedava i kdyz mam potrebne kodeky. Z vypisu to vypada i na domrveny samotny stream, no odbornici od sklepa az na pudu v tom radiu
Zustavam i na dale u nejoblibenejsiho www.di.fm to se mne v Opere aspon zepta cim to chci prehrat.
Já bych zase chválil http://www.radiofeeds.co.uk/, taky mají celkem výběr co do stylu i streamu.
Najdite si na abradio.cz co chcete poslouchat.
Kliknite spustit prehravani.
Ulozte popup okno - pres pravoklik.
Ziskate soubor php + pridruzeny adresar - vlezte do adresare a mezi tim bordelem si najdite soubor s priponou asx.
Otevrete jej jako text a zkopcite si url streamu.
Napr radio pohadka ma toto url:
mms://pes.limemedia.cz/cm_pohadka?WMContentBitrate=135000
Radio spustite v terminalu:
mplayer mms://pes.limemedia.cz/cm_pohadka?WMContentBitrate=135000
Tiskni
Sdílej: