Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Řešení dotazu:
Jakým příkazem (programem) spustím soubor .desktop?(Že by sa nám Jaroslav zaregistroval?) Súbor s príponou .desktop nie je určený na to, aby si ho spúšťal. Je to súbor, ktorý slúži ako vstup pre xdg-desktop-menu/xdg-desktop-icon. ... aha, správne si pamätám, že som to tu písal pred dvoma týždňami.
Myslím, že odpověď už jsi dostal. Takže ještě jednou:
xdg-open /cesta/k/souboru.desktop
2. S tím xdg-open je to asi různé, mně to nefunguje (spouštěč se načte jako textový soubor do editoru, nespustí se).A proto jsem se tě už předtím ptal, zda náhodou nemáš
.desktop
soubory asociovány s tím textovým editorem. Na to jsi mi ale neodpověděl. xdg-open
totiž slouží k tomu, že opens a file or URL in the user's preferred application
xdg-mime query filetype /usr/share/applications/audacity.desktopdostanu odpověď
text/plain; charset=utf-8Pokud stejný dotaz položím v KDE, dostanu odpověď
application/x-desktopTakže potřebuješ zaregistrovat soubor .desktop jako
application/x-desktop
(momentálně ho systém bere jako text/plain
). Jak se to v Gnome dělá, to netuším, ale to už si snad nějak vyřešíš.
[petr@teltak ~]$ xdg-mime query filetype Plocha/gnome-do.desktop application/x-desktop [petr@teltak ~]$ xdg-open Plocha/gnome-do.desktop [petr@teltak ~]$ E247: Neexistuje registrovaný server jménem "GVIM": Send failed. Trying to execute locally- otevře se ten soubor jako texttový ve GVIMu (gvim --remote-tab).
thunar /usr/share/applications/mousepad.desktop
Tiskni Sdílej: