abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:11 | Zajímavý software

    Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:33 | IT novinky

    Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:22 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:11 | Komunita

    Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.

    lkocman | Komentářů: 1
    1.3. 19:22 | IT novinky

    Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    1.3. 13:33 | IT novinky

    Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli rozhodnutí ministerstva obrany označit ji za bezpečnostní riziko dodavatelského řetězce poté, co nevyhověla jeho požadavkům týkajícím se používání umělé inteligence (AI). Prezident Donald Trump krátce před tím uvedl, že nařídil federálním úřadům postupně ukončit využívání jejích AI technologií. Spor mezi firmou vyvíjející chatbot Claude a

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    28.2. 15:44 | Upozornění

    Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    27.2. 17:33 | IT novinky

    Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (12%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (13%)
     (26%)
    Celkem 991 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: Problem se zvukem, grafikou a mysi ve vsech distrech co sem zatim z...

    26.11.2009 20:34 Yenjik
    Problem se zvukem, grafikou a mysi ve vsech distrech co sem zatim z...
    Přečteno: 235×
    Se zvukem X.Y (kde X je vetsi nez ctyri a/nebo Y je vetsi nez nula) sem zazil vzdy jen problemy. (vterinove stridani zvuku z levych a pak pravych kanalu, nepochopitelne ovladani hlasitosti, atp...) file ~/.asoundrc sem tam vubec nenasel, a nerikejte mi ze je predemnou skryty... xset m 1/100 1 nestaci, nez se trefim na ikonku tak udelam nekolik krouzku kolem ni... a porad nemam "Akcelerovanou 3D grafiku", ani po trech dnech pokusu a (vzdy) omylu. atp + atd... Naopak v sedmejch vidlich (windows 7) sem aspon tydle veci mel hned... Je nekdo mezi Vami kdo treba (FC12, nebo XUBUNTU 9.10) DOOPRADVDY pouziva a chce vic nez stereo, fb a neovladatelne polohovaci zarizeni...

    Odpovědi

    michich avatar 26.11.2009 21:24 michich | skóre: 51 | blog: ohrivane_parky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problem se zvukem, grafikou a mysi ve vsech distrech co sem zatim z...
    Bez detailního popisu, jaký to máš vlastně hardware, bude velmi těžko cokoliv radit.
    26.11.2009 21:58 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problem se zvukem, grafikou a mysi ve vsech distrech co sem zatim z...
    Nějak nechápu pokud nepopíšeš HW a to co jsi skusil, nastavil tak ti nikdo nepomůže.

    Mám fedoru 11 grafiky od nVidie a na NT ATI nVidie 3D bez problémů u ATI byly problémy ale taky funguje i když na NT jsem ji zase vyhodil - tam nepotřebuji compiz a blbosti spíš blbosti vypnout abych šetřil baterii.

    Zvuk taky bez problémů, ovšem mě stereo stačí (né že bych neskoušel 5.1 ale je to do pokoje zbytečné) pokud chceš pořádný zvuk stačí si pořídit pořádné stereo bedny případně 2.1.

    Jinak všechny myši a touchpad fungují bez nastavování na všech mých strojích a s nimi jsem neměl nikdy žádné problémy tak jako s klávesnicemi a to mám jak PS/2 tak i USB klávesnice.

    A jinak k tomu že nějaký soubor neexistuje to ještě neznamená že ho program nepoužívá, nové X už taky nemusí mít xorg.conf :-)
    26.11.2009 22:04 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problem se zvukem, grafikou a mysi ve vsech distrech co sem zatim z...
    Soubor .asoundrc obsahuje konkrétní uživatelská nastavení. Je logické, že v čisté instalaci není - pak se používá globální konfigurace pro celý systém. Prostě jej si jej u sebe vytvoř sám.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.