Google kupuje společnost Wiz za 32 miliard dolarů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Společnost Bambu Lab spustila na Kickstarteru kampaň CyberBrick: Beyond Bricks. Jedná se o modulární systém programovatelných a dálkově ovládaných hraček. Objednat si lze jenom moduly s čipy a hračky si vytisknout na 3D tiskárně.
Mikrokontroléry RP2350A a RP2350B jsou již volně v prodeji. Představeny byly v srpnu loňského roku společně s Raspberry Pi Pico 2.
GIMP 3.0 byl oficiálně vydán (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Od 6. do 19. dubna proběhne volba vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie) na další funkční období. Kandidují Gianfranco Costamagna, Julian Andres Klode, Andreas Tille a Sruthi Chandran.
Korespondenční seminář z programování (KSP) pražského Matfyzu pořádá i letos jarní soustředění pro začátečníky. Zváni jsou všichni středoškoláci a starší základoškoláci, kteří se chtějí naučit programovat, lépe uvažovat o informatických úlohách a poznat nové podobně smýšlející kamarády. Úplným začátečníkům bude určen kurz základů programování a kurz základních algoritmických dovedností, pokročilejším nabídneme různorodé
… více »Joe Brockmeier z Linux Weekly News vyzkoušel různé forky webového prohlížeče Mozilla Firefox: především GNU IceCat, Floorp, LibreWolf a Zen. V článku shrnuje, v čem se liší od výchozí konfigurace Firefoxu, co mají za vlastní funkcionalitu, jak a kým jsou udržované atd.
Byl vydán Debian 12.10, tj. desátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Byla vydána nová verze 4.5 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek v oznámení v diskusním fóru a také na YouTube.
Řešení dotazu:
ano, pravda 170.X ovladace jsou pro jine karty :)
skutecne je to zajimave. zkousel jste pred samotnou instalaci odinstalovat predchozi instalaci?
jakym zpusobem jste rekonfiguroval xorg? hadam, ze v techto ovladacich je jejich soucasti taktez xconfig, zkusil bych tedy spustit nvidia-xconfig (doufam, ze se to jmenuje primo takhle)
Používám podobnou kartu (NV11), podobný X server (1.6.3.901) a stejné ovladače a server funguje dobře (distribuce Gentoo).
Bohužel z vašich logů není poznat, v čem vzniká segfault. Musel byste si doinstalovat balíčky s ladicími informacemi pro xorg-server, libpciaccess možná i další.
Nicméně podobné problémy se občas na webu najdou. Pokud je to na vás silná káva, tak se vydejte k distributorovi, chybu tam nahlaste a on vám jistě pomůže, protože ví, jaké záplaty přidává k jednotlivým balíkům.
No, s moji angličtinou bych se asi pořádně s nimi nedomluvil :D
Můžete zkusit francouzštinu, když je to ta Mandriva :)
máte na mysli debug balíčky
Ano, asi tomu tak v Mandrivě říkají. Jde o to, aby se objevily název funkce ve výpisu zásobníku v bodě dva:
Backtrace: 0: /etc/X11/X(xorg_backtrace+0x37) [0x8134207] 1: /etc/X11/X(xf86SigHandler+0xa5) [0x80cc9f5] 2: [0xffffe400] 3: /usr/lib/xorg/extra-modules//nvidia_drv.so [0xb676dca8]
Ale je taky docela možné, že to je nějaká funkce z glibc.
Každopádně to vypadá na chybu v xové části ovladače nvidia_drv, případně na nesoulad mezi ním a X serverem.
Tiskni
Sdílej: