Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Skutecne byva problem s diakritikou a znaky jez jste uvedl.
Do techto a podobnych multimedialnich strojku jednoznacne kopirujte soubory bez diakritiky a znaky pouze pomlcka, podtrzitko, tecka.
Pokud mozno se obejdite i bez mezer v nazvech souboru ci adresaru a nahrazujte je pomlcku nebo podtrzitkem.
.......Pokud by to slo vyresit nejak 'systemoveji', byl bych mnohem radeji.
To by samozrejme byly radi asi vsichni uzivatele prehravacu.
Systemoveji znamena system v prehravaci a nikoli v PC.
Vetsina prehravacu podporuje jen 8859-1. Mozna byste na trhu narazil na nejaky jez zvlada UTF-8. Tuto informaci se vsak v jeho navodu nedoctete stejne.
Problemem trpi i stolni DVD playery kdyz do nich date CD s mp3 ci fotkama a mate nekde v nazvech diakritiku. Casto se stava ze adresar jez ma v nazvu diakriticke znaky se ani nezobrazi v menu pristroje a tudiz do neho nelze vlezt.
Proste velkovyrobce techto veci nezajima nejaka vesnice jmenem ceska republika, jejich hacky, carky a to jejich 8859-2 a jeste hruzostrasnejsi windows-1250.
Ja osobne jsem se nikdy nesetkal s prehravacem jez by zvladal diakritiku. Tim padem je zcela jedno zda pouzivate windows ci jakykoli jiny OS.
Zkratka na cestinu zapomente a zijte vesele dal.
A ve win jste to zkousel ? Nahrat soubor s takovymto znakem v nazvu ?
Nejlepe tyto znaky odstaranit. Proste cestou mensiho zla.
FAT žádný unicode nepodporuje neboť v té době žádné unicode nebylo, pouze windows potom upravily fat na fat32 a přidaly podporu pro dlouhé názvy a začaly používat unicode v dlouhých názvech.Takze se mi snazite rici co? Ze FAT32 unicode v nazvech souboru podporuje nebo ne?
Prostě vše záleží na tom zařízení pokud to zařízení něco neumí neznamená že je to chyba FS, prostě chce to necpat tam kdejakou blbost, normální FAT umí pouze 8.3 a ASCII, další věci byly přidávané později a jde o to zda jednoúčelové HW s tím umí.Aha, ja myslel, ze zarizeni v rezimu mass storage se chova jako klasicke blokove zarizeni (proto /dev/sda) ergo chyba pri zapisu je dana vlastnostmi FS. Takze se pletu? A nakonec: Tisknutelne znaky v nazvech souboru, nepovazuji za blbost.
Fat32 unicode podporuje (v unicode se ukládají dlouhé názvy) jde o to že to je rozšíření a některé HW zařízení toto rozšíření neumí na 100% používat.A prave proto jsem zminil, ze zarizeni podporuje FAT32.
Při mass storage se zase vše odvíjí od toho co dané zařízení umí, zapsat tam můžete cokoliv i třeba udělat ext3 ovšem když to zařízení nebude umět ext3 tak bude hlásit nějakou chybu, nebo se kousne a někdy může skolabovat tak že pomůže pouze flash FWJasne, ale pokud mi to tam nejde vubec zapsat, tak to chyba zarizeni (FW) IMHO neni.
Prostě protože RAM je v přehrávačích omezená tak stejně i rychlost tak se některé stavy nepřipouští a pod..(prostě některé znaky se v názvu nepředpokládají, je omezené vnoření adresářů a pod..)Veskera tato omezeni jsou v manualu zminena a ja si je uvedomuji, nicmene to jsou omezeni, ktera se uplatni pri pokusu o pristup k zapsanym datum prostrednictvim FW pristroje. Chyba pri zapisu na blokove zarizeni je AFAIK chyba/nepodpora ovladace, FS, aplikace apod.
Je to blbost prostě skuste dát do názvu /, \, ? a * jsou to rezervovzné znaky v některých OS a tím pádem se nedají zadat do názvu obzvláště jak SW v tom přehrávači je založeno na nějakém OS co je používá.Jasne tecka a lomitko by jit nemelo, ale treba otaznik ci hvezdicka by AFAIK jit mela (neni to omezeni FS, ale scriptu/aplikaci). Myslel jsem tim znaky bez specialniho vyznamu mimo ASCII tabulku (jestli si rozumime).
Prostě stěžujte si tomu kdo dělal SW v tom přehrávači.Jenze ja si porad myslim (zkuste me presvedcit o opaku), ze to neni chyba FW (prehravac s tim nema vubec nic spolecneho).
[petr@nt ~]$ ls bin Dokumenty mail prompt cron.pe~ error.txt omezeni_provozu.txt src cron.pl~ jak_jsem_stavel_HTCP.html~ Plocha Stažené cron.txt~ jak_jsem_stavel_HTCP.txt~ pokus Webcam Data Jr pokusny:soubor.txt digikam4.db lekarni4ka.txt pokus.txt~ V /var/spool/mail/petr máte novou poštu [petr@nt ~]$ cat pokusny:soubor.txt ahoj [petr@nt ~]$
Tiskni
Sdílej: