Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozorňuje na hrozbu spojenou s používáním mobilní aplikace WeChat a její čínské verze Weixin (dále jen WeChat). Ta sbírá velký objem uživatelských dat, a právě to by – v kombinaci se způsobem jejich sběru – mohlo sloužit k přesnému zacílení kybernetických útoků.
Ahoj,
mám na ntb Gentoo s KDE4, používám mj Gmail.
- Hledám klienta pro IMAP s funkcí, která by umožňovala prohlížení a manipulaci i když nemám přístup k internetovému připojení.
- Zároveň by mě zajímalo, pokud někdo Gmail používáte, jak řešíte používání štítků/složek, a jak filtrujete poštu (na straně klienta/serveru)
- Poštu bych chtěl samozřejmě ponechávat i na serveru
Zatím mám dva favority
- Kmail, který vede, zároveň je pro QT4
- Thunderbird, známý z prostředí m$, bohužel v gtk
Chtěl bych znát vaše zkušenosti, rady. Předem děkuji.
Řešení dotazu:
je to jednoduche... webovy gmail vo firefoxe (a coskoro aj v chrome) umoznuje offline rezim
Používám výhradně KDE4, ale přesto dávám přednost Thunderbirdu, protože:
Že je thunderbird pro Gtk, to mi nevadí. Pomocí QtCurve jsem ho přinutil vypadat slušně (tedy stejně jako Qt aplikace) a je vymalováno.
QtCurve je styl ovládacích prvků. Má několik set konfiguračních předvoleb a může vypadat prakticky libovolně. Nejdůležitější je, že je implementovaný pro Qt 4, Qt 3 a GTK 2. Tím se liší od všech ostatních stylů, které jsou vázané na pouze jeden toolkit. Tedy pomocí jedné konfigurace dokáže nastavit (shodný) vzhled všech Qt 3/4 i GTK aplikací. Balíčky s QtCurve jsou být součástí každé pořádné distribuce.
$ pacman -Sl | grep qtcurve extra qtcurve-gtk2 1.4.1-1 [nainstalovaný] extra qtcurve-kde3 1.4.1-1 [nainstalovaný] extra qtcurve-kde4 1.4.3-1 [nainstalovaný]
Tiskni
Sdílej: