Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Failure to have matching PTR and A records can cause loss of Internet services similar to not being registered in the DNS at all.Ale co si pod tím představit? Můžete mi to prosím někdo přiblížit? Moc děkuji...
Pokud doméně PTR záznam chybí, jak se to může projevovat - může to mít vliv na to, že se stránky pomalu načítají nebo se občas nenačtou vůbec?Ze by se to projevovalo takto, nevim a ze by se kvuli chybejicimu reverzu nenacitaly prislusne stranky mi prijde zvlastni, web server pouziva rev. zaznam jen pro logy a ani tam to nepotrebuje nezbytne.
Problem s chybejicim rev. zaznamem maji spis mailove sluzby.
.cz
vím jenom o jedné doméně, která má správně nastavené DNS, tak to na funkčnost v praxi moc vliv nemá. Možná ti mailservery přidají pár bodíků při kontrole na spam.
Ale stejně je to prasárna, protože tím porušuješ RFC…
Make sure your PTR and A records match. (…) Failure to have matching PTR and A records can cause loss of Internet services similar to not being registered in the DNS at all.
nic.cz. 1800 IN AAAA 2001:1488:0:3::2 2.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.3.0.0.0.0.0.0.0.8.8.4.1.1.0.0.2.ip6.arpa. 18000 IN PTR www.nic.cz.
Make sure your PTR and A records match. (…)Vždycky jsem si to vakládal tak, že pro:
2.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.0.3.0.0.0.0.0.0.0.8.8.4.1.1.0.0.2.ip6.arpa. 18000 IN PTR www.nic.cz.
musí www.nic.cz
směřovat zpět na 2001:1488:0:3::2
. Takhle to implementují třeba některé mailservery v rámci pokusů o detekci SPAMu. A ani tohle občas i u vekých ISP není nastaveno správně.
Vždyť jinak by to nedávalo smysl - na jednu IP adresu může směřovat hromada A záznamů, ale k jedné IP adrese přísluší jen jeden PTR. To jako myslíš, že "legální" by bylo mít pro jednu IP adresu jen jeden A záznam, a ostatní by se měly řešit přes CNAME?
k jedné IP adrese přísluší jen jeden PTRTo se píše kde?
ping
na stejnou IP se pokaždé náhodně zobrazoval jiný hostname. Téměř jistě by takové nastavení vedlo ke zmatení některých mailserverů, co PTR kontrolují. Možná je to chyba na jejich straně, ale když váš zákazník chce, aby mu maily chodily i k ignorantům, co si to neopraví...
Nevidím v tom ani praktický smysl, mít k IP adrese v PTR záznamu všechny "ekvivalentní" A. Třeba když mám http virtualhosty, na jedné IP třeba 200 domén nasměrovaných přes A záznamy, to mám mít všechny v PTR? Nebo všecny řešit přes CNAME (jsou DNS serevery, co s tím mají za určitých okolností problém)?
traceroute
– co vám řekne několik IP adres proti tomu, když vidíte, co a kde je v síti vašeho ISP, kdy už jste v NIXu atd.
Tiskni
Sdílej: