abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 15.0 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 03:00 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04 1.1 a 20.04 OTA-11. Vedle oprav chyb a drobných vylepšení je řešen také středně závažný bezpečnostní problém.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:00 | Komunita

    Fedora zve na dvoudenní testování (2. a 3. prosince), během kterého si můžete vyzkoušet nové webové uživatelské rozhraní (WebUI) projektu FreeIPA. Pomozte vychytat veškeré chyby a vylepšit uživatelskou zkušenost ještě předtím, než se tato verze dostane k uživatelům Fedory a celého linuxového ekosystému.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 13:22 | IT novinky

    Eben Upton oznámil zdražení počítačů Raspberry Pi, kvůli růstu cen pamětí, a představil 1GB verzi Raspberry Pi 5 za 45 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Humor

    Linus Torvalds na YouTube kanálu Linus Tech Tips staví dokonalý linuxový počítač.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 04:11 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.18. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Vypíchnout lze například podporu protokolu PSP (PSP Security Protocol, PSP encryption of TCP connections).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:55 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 25.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Xantusia. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Komunita

    Richard Hughes na Mastodonu oznámil, že se společnost Framework Computer stala sponzorem služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.11. 18:55 | Humor

    Jak na webu co nejšíleněji zadávat datum? Jak to uživatelům co nejvíce znepříjemnit? V Bad UX World Cup 2025 (YouTube) se vybíraly ty nejšílenější UX návrhy. Vítězným návrhem se stal Perfect Date.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (18%)
     (23%)
     (16%)
     (24%)
     (16%)
     (18%)
    Celkem 423 hlasů
     Komentářů: 17, poslední 19.11. 21:57
    Rozcestník

    Dotaz: Kernel 2.6.30 do Ubuntu 10.04

    17.11.2010 00:00 Leinad | skóre: 18 | blog: spheniscidae
    Kernel 2.6.30 do Ubuntu 10.04
    Přečteno: 260×
    Chtěl bych se zeptat, jak dostat kernel 2.6.28 až 2.6.30 do Ubuntu 10.04?

    Zkoušel jsem instalaci balíčku z 9.04, hrozilo rozbití závislostí (chtělo mazat grub2). Zkoušel jsem kopii všech souborů s názvem 2.6.30 ze složky /boot v Debian Squeeze po instalaci (že by zkaženého?) kernelu 2.6.30 (válel se v repozitářích vedle standardního 2.6.32) a kopii složky /lib/modules/2.6.30-2, ale po startu to hlásilo, že se nepřipojil /dev (a asi kvůli tomu pak nefungovala myš ani klávesnice, přestože jinak Ubuntu naběhlo v pořádku do přihlašovací obrazovky). A zkoušel jsem návody na howtoforge na kompilaci kernelu ze zdrojáků na kernel.org, ale výsledný kernel nechtěl připojit root oddíl.

    Chci tam dostat tuto verzi, protože od 2.6.31 nefunguje síťovka používající ovladač rt61pci korektně, přestože bug byl v minulosti nahlášen a prý opraven - občas klesne rychlost a to jak na 2.6.31, tak na 2.6.32, tak na 2.6.35. Pro surfování na internetu jen nepohodlné, pro streamování filmu po síti nepoužitelné. Jelikož ostatní hlásí bug jako opravený, tak nepočítám s brzkým vyřešením mého problému jinou cestou, než instalací posledního fungujícího kernelu.

    Odpovědi

    17.11.2010 00:32 Atrament
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kernel 2.6.30 do Ubuntu 10.04
    Být tebou dal bych ještě šanci té kompilaci - pokud se ti při pokusu o nabootování nového kernelu vypíše něco jako "kernel panic not syncing" + ještě něco o tom root oddílu, tak jde o celkem častou chybu při kompilaci kernelu - buď tam nemáš zakompilovanou podporu filesystému (sekce Filesystems v menuconfig) na kterém ten root máš, nebo ti chybí v sekci Device Drivers - Serial ATA... - ten správný driver disku (případně obojí), případně tam obojí máš jako moduly, ale nevytvořils initrd.img. Buď teda obojí zakompiluj přímo do jádra a nebo pak vytvoř pomocí mkinitramfs initrd.img...

    rofl.rofl avatar 17.11.2010 11:02 rofl.rofl | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kernel 2.6.30 do Ubuntu 10.04
    vyber si a nainstaluj prez "dpkg -i"
    Mozek je aparát, jehož pomocí si myslíme, že myslíme.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.