Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Chyba automaticky spouštěného software - Automaticky spouštěný software nenalezen
. Když zkusím kliknout ručně na instalační .exe soubor, vyskočí chyba Při načítání archivu došlo k chybě (start of central directory not found; zipfile corrupt. please check that you have transferred or created the zipfile in the appropriate BINARY mode and that you have compiled UnZip properly)
. Dík za radu.
Řešení dotazu:
...is not valid rpm-file
Aby nainstalovat Windows v Linuxu, musíš buď použít dual-boot nebo virtualizaci.
Dual-boot je instalace Windows pří startu počítače, přepíše ti ale MBR, zavaděč a musíš mít volnou partition...
Raději, pokud nechceš hrát hry nebo nepotřebuješ vysoký výkon, nainstaluj si VirtualBox a až tam dej Windows.Žádný setup.exe nepotřebujete, ten slouží pouze pro instalaci/upgrade z již nainstalovaných Windows.
Instalační CD Windows je bootovací. Až budete mít vytvořeno volné místo (bez oddílů), stačí z něj nabootovat, nechat systém vytvořit si nový oddíl, na nějž se nainstaluje a po instalaci Windows obnovit GRUB (přes instalační CD Suse - recovery mód, viz výše).
Nepisete jaky mate HW. To je dost dulezite, dokonce dulezitejsi nez jakou mate distribuci.
Pokd je HW dostatecne vykonny (opravdu moderni notebook) tak lze doporucit virtualizaci pomoci Vmware ci Virtualboxu. Tyto virtualizacni nastroje nainstalujete jako beznou aplikaci. Virtualbox byva v repu distribuce, Vmware stahnete po zaregistrovani na strankach vyrobce (freeware).
Pro skutecne plnohodnotny beh virtualniho OS je treba aby notebook mel procesor s podporou virtualizace (CPU Intel i5, i7, ......), ale jde to i bez teto podpory Toto obzvlaste pokud chcete ve virtualnich windows hrat nejake hry treba. Pamatujte vsak ze virtualizace neni primarne urcena k praci kde je vyzadovan vysoky graficky vykon.
Pokud se rozhodnete pro nativni beh windows tak potrebujete vytvorit oddil pro windows (ntfs) zmensenim nektereho oddilu jez je dostatecne velky s velikosti tak aspon 15 nebo lepe 20 GB, zalohovat MBR, nainstalovat windows z instalacniho DVD kdyz nej nabootujete notebook a jiz postupujete podle pruvodce instalaci a nasledne obnovit MBR a v konfiguraku Grubu pridat polozku pro windows (Grub2 jiz toto udela automaticky po spusteni update-grub a pokud bude nalezena partition s windows tak bude polozka pro bootovani pridana coz potrebujete.
Podpora virtualizace tam imho je. Jeste by bylo vhod overit v setupu zda je mozne tuto podporu zapnout.
Takze by to melo slapat dobre. mozna by stalo za to vyzkouset Vmware player s pridavky pro hosta a nainstalit tam win 7 a skusit nejakou hru.
Na takovem zeleze bude virtualni system slapat srovnatelne jako nativni. Pokud vsak bude ve hrach treba podpora GPU tak nevim a nemam tuseni.
Zkousel jsem ve virtual win 7 hru Half Life episode 2 a slusny v plnem rozliseni 1366x768, ale to uz je starsi hra.
Stahnite si Vmware player pro Vasi architekturu (32bit a nebo 64bit). Nemelo by se to rikat, ale navstivte uloz.to a hledejte "vmware player bundle"
Nemate-li duveru k souborum s uloz.to tak se zaregistrujte na vmware.com a stahnite si soubor tam.
Jako root tento skript spustte a instalator Vas uz provede vsemi kroky. Jak budete mit nainstaleno tak spustte player a vytvorte s pomoci pruvodce novy virtualni stroj. budete potrebovat iso image install DVD win 7 - to si sezente kde chcete - je to ciste na Vas, selsky rozum ohledne pridelovani systemovych prostredku (RAM, Velikost HDD, kolik videopameti .....)
Pokud se nezadari tak soubory virtualniho pc smazete a vytvorite si virtual novy. Nemate co zkazit
VMware-Player-3.1.3-324285.x86_64.bundle
a když na něj kliknu, tak se vůbec nic neděje Ctrl+Alt+F1
, to by tě mělo přepnout do prvního virtuálního terminálu. Tam se naloguješ (login a password). Návrat zpět do X-ek (grafického režimu) zmáčkni Ctrl+Alt+F7
. Tyto klávesové kombinace by měly fungovat na většině distribucí (nemám SUSE).
Tiskni
Sdílej: