Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
Jeden kolega, co fotí minerály, používá na skládání fotek program Combine. Díky němu je schopen zvětšit hloubku ostrosti u fotografovaných šutrů, jelikož program vybírá a skládá jen zaostřené oblasti snímků (na jeden finální snímek je někdy třeba až padesát dílčích snímků zaostřených postupně v jednotlivých hladinách). Snad mě nikdo nebude kamenovat za odkaz na článek na Paladixu:
zejména Gruntovi.Tak to máš docela pech, protože tento příspěvek čtu jen z nudy a klikl jsem na něj jen z toho důvodu abych zas nějakému šampónovi vynadal za přiblblý (téměř patent-like) nadpis. Máš vcelku štestí, že si stejně zelený (ne-li zelenější) jako já.
Hledám a nemohu najít jistý program pro zpracování obrázků. Jednalo se o software, který měl na vstupu několik (mnoho) obrázků (fotografií), stejné scény a dokázal z nich vypočítat jeden výsledný, vysoce kvalitní (zbavený digitální šumu a jpeg artefaktů, docela ostrý). Nejedná se mi o panorama ani o hdr. Enfuse (kam směřují veškeré výsledky v google) nepočítá se všemi obrázky, ale vybírá z každého vždy to nejlepší (to není ono, tady se opravdu jednalo o statistickou funkci nad všemi obrázky).Tak v tomhle bych stejně moc nepomohl. O Super-Resolution slyším prvně (no na druhou stranu jsem docela rád, protože spousta softu je buď hodně matematického nebo pro GNU a žádné Fotošopí tlačítko, takže se tím určitě budu zabývat). Ale jinak máš samozřejmě pravdu. Signál je funkcí času. Čím víc ho přidělíš, tím přesněji se bude dát rekonstruovat. A jestli je to v jednom nebo v mnoha snímcích je už úplně jedno (jinými slovy jeden snímek s expozicí 10s a 10 snímků s expozicí 1s drží aspoň ze striktně matematického pohledu ± stejné množství informace). Pokud tedy máš více snímků jednoho objektu, tak jejich zprůměrováním dostaneš úplně stejný signál, ale ochuzený o ten náhodný šum (bohužel JPEG je systematický šum jednak v tom, že bloky 8x8 pixelů jsou pořád na stejných místech a jednak v tom, že jeden QP ořezává pořád stejné množství určitě frekvenční složky a na to holt existuje jediné řešení – nepoužívat JPEG). Pomocí ImageMagicku se to dělá funkcí -average, takže convert foto_01.jpg foto_02.jpg foto_03.jpg … -average show:. Podobně jsem si např. postavil jakousi digitální emulaci expoziční desky pro svoji Web-kameru do špatných světelných podmínek. Ale jak už bylo řečeno výše, vyžaduje min. pohyb snímacího čipu, protože ten se projevuje jako rozmazání (věřím, že fotografovi moc nemusím vysvětlovat – i když teoreticky by to šlo řešit posunem, tak aby na sebe co nejvíc fotky pasovaly a asi by to šlo i zautomatizovat (podobným způsobem jako se provádí MC), ale to už nemá cenu vymýšlet v IM a je lepší použít některý z hotových nabízených softů).
Tiskni
Sdílej: