Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Rozdíl je v tom, že OpenWRT funguje pro účel, pro jaký si jej kupujeteOpenWRT je k dispozici ke stažení mimojiné na www.openwrt.org, nevidím důvod si ho kupovat :).
Jestli to nemělo spíš znamenat, že openwrt funguje s tím hardware co kupujete lépe než s originálním? Tj. moje zkušenost s Linksysem.
Kdybych měl napsat něco k tématu, tak openwrt se používá pro sw routery/boxy, stejně jako linux. Pak zřejmě rozhoduje, co preferuje/zvládá ten, kdo se o to bude starat, co mu bude vyhovovat.
Kdybych měl napsat něco k tématu, tak openwrt se používá pro sw routery/boxy, stejně jako linux.To zní divně.
Tak jinak. Má RouterBoard nějakou hw podporu, akceleraci pro "síť"? Pokud je tam nějakej soft, je psanej pro nějakej vypiplanej hardware nebo se jedná o klasický pc železo, jen nacpaný na jednu desku? Pokud je to pc železo, tak je v principu jedno, že je tam openwrt nebo linux? Vše musí řešit procesor?
tak je v principu jedno, že je tam openwrt nebo linuxOpenWRT byl z počátku zamýšlen jako otevřená varianta k uzavřenému FW pro WRT54. Pro bezchybný chod GNU/Linuxu na takových zařízeních je potřeba spousta patchů (, které většinou týmy pracující na OpenWRT z komerčních výrobců vymáhají), kdejaké binární signatury (např. pro .bin) a bloby a spousta jiných prkotin (třeba FW pro ovladače). OpenWRT se stal centrálním shromažďovačem takových věcí a i když pomalu tyto věci přecházejí do mainstreamu, myslím si, že pro podobná zařízení by stále nebyla sranda přeložit obyčejný LFS. Proto mi přijde směšné rozlišovat mezi GNU/Linuxem a OpenWRT, protože jsou to v této oblasti (i když (bohužel/možná bohudík) existují i jiné projekty jako třeba OE) jsou to prakticky synonyma. Tak jsem to myslel. I když třeba z Firefunku některé části (které jsou nejvíce vidět) vycházejí, stále je možné třeba LuCI vyhodit a ovládat to jako klasický Debian či jakýkoliv jiný vanilkový GNU/Linux.
No a když už teda musím odpovídat:
Má RouterBoard nějakou hw podporu, akceleraci pro "síť"?Třeba RoboSwitche, ale ty jsou jak z OpenWRT, tak z jakékoliv
jiné distribuce(stačí přeložit ovladač a patřičný ovládací SW) pohodlně ovládat. Jestli i z RoS, to nevím.
Pokud je tam nějakej soft, je psanej pro nějakej vypiplanej hardware nebo se jedná o klasický pc železo, jen nacpaný na jednu desku? Pokud je to pc železo, tak je v principu jedno, že je tam openwrt nebo linux? Vše musí řešit procesor?Nic takového neexistuje. Všechno je to jeden procesor v roli mikrokontroléru na kterém v drtivé většině případů běží nějaké Linuxové jádro (a většinou i s částmi z GNU) a obstarává všechno, popř. ještě řídí nějaké podpůrné obvody (RoboSwitch, Wireless čip,…) a není nacpaný na jednu desku, ale spíš na jeden waffer.
Dík za vysvětlení.
http://www.ipfire.org/en/indexProjekt vyzera hezky.
Jaká je podle vašeho názoru opravdu nejlepší a nejbezpečnější distribuce?
Ta, ve ktere nejlip umis.
Jinak s tim Ubuntu, neni duvod to nezkusit. Sam jsem presel z Debianu na Ubuntu.
Tiskni
Sdílej: