Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Richard Stallman vystoupí v Praze s přednáškou Free Software And Your Freedom. V sobotu 30. září ve 14:30 na Pedagogické fakultě UK a v neděli 1. října v 18:00 hodin v rámci konference Hackers Congress Paralelní Polis.
Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
Řešení dotazu:
svnadmin create
Kdo k němu může: při HTTP(S) exportu (který doporučuji) se to nastavuje v Apache, stačí hledat „apache svn konfigurace“
svnadmin --help
a pak Vás asi napadne svnadmin create --help
a pak by mělo svnadmin create /var/svn/repository/firstrepo
(cestu jsem si vymyslel)./var/svn/repository/firstrepo/conf/authz
,kde si asi upravíte něco jako
[/] * = r franta = rwa pak najdete
/var/svn/repository/firstrepo/conf/passwd
kde asi upravíte něco jako
[users] * = r franta = frantovoHesloA repository je vytvořená, pro přístup všem read-only a write pro franta z hesle frantovoHeslo.
/usr/bin/svnserve -d -r /var/svn/repository/
, což si předem nastudujete z man svnserve
svn list svn://localhost/firstrepo --username franta
což si zase lehce nastudujete pomocí svn help
a svn list --help
.svn prikaz svn://jmeno-nebo-ip-serveru/firstrepo --username franta
[/] r = franta = rwz restartnút svnserve(fčul nevím jestli je to nutné) jak to zareaguje.
[users] franta = frantovoHeslo
anon-access = none auth-access = write authz-db = authz password-db = cesta na passwd soubor danné repository
/svn/repositories/
podle authz, který by měl být spolu s passwd v /svn/repositories/conf/ máte povolen přístup uživateli 'dark'. Ty mezery na začátku řádku před těmi volbami (password-db, authz) v svnserve.conf bych odstranil (nevím jestli to má význam jen z principu)takže mám zkusit například GIT nebo Hg ?To můžu jen velmi důrazně doporučit :).
V SNV je jednodušší se naučit základní používání než git.Ani bych neřekl... možná tak se smířit s indexem, nebo si zapamatovat příkazy, které ho zpracovávají automaticky.
Ale když se člověk do gitu trochu dostane, dívá se zpět a říká si, jak jsme si mohli s tím svn vystačit :)To si ale řekne člověk s nízkými požadavky. Člověk, který kdy chtěl pracovat offline, nadává na SVN od té doby, co s ním poprvé offline pracoval, o větvích a dalších možnostech ani nemluvím :).
Nastavení pravidel komunikace mezi vývojáři dělajícími na stejných sdílených větvích už není tak triviální a nějakou dobu nám trvalo, než si to sedlo. Ale záleží na modelu vývoje.Tak, existují i jednoduché modely.
Instalace GITu na server není složitá, viz např. gitosis. A nebo v případě open sourcu jít třeba na github a nic neřešit?gitosis je nástroj na pohodlnou správu více gitových repozitářů, na dva-tři repozitáře bych se nebál použít samotný git.
Záleží na Vás, svn je nejednodušíMě přijde spíše složitější a méně užitečné... ve smyslu, některé věci mé denní potřeby tam jdou složitě, jiné vůbec.
Nejsem si jist, jak je na tom git s verzováním binárek, zda umí řešit jejich diffy, nebo každou verzi bere celý soubor.Git binárky a textové z hlediska uložení nerozlišuje.
To by se to pak mohlo pěkně nafukovat a nechtěl bych takový repozitář klonovat.Tak binárky mají tendenci se nafukovat bez ohledu na správu verzí, změny v nich často nebývají lokálního charakteru.
Důvod mého dotazu je ten, že jsem tak před rokem četl diskusi, kde srovnávali git a komerční perforce, kde přišlo mi že znalci obého tvrdili, že např. pro kreativní agentury se git nehodí, protože verzují v podstatě jen binární data a git údajně není pro verzování velkých binárních souborů nijak optimalizovaný.Ona to taky ještě před nějakou dobou byla pravda. Neznám detaily, ale o optimalizaci na binární data v gitu jsem četl něco z mailing listů.
Narozdíl od perforce, který se prý v těchto firmách právě z důvodu efektivního verzování velkých souborů používá. Možná se od té doby leccos změnilo.Git nemá žádné omezení, které by mu bránilo pracovat s binárními daty a ukládat je efektivně. Jak efektivně nakládá s velkými (obvykle binárními) soubory je jiná věc, a na mailinglistu se psalo o změnách (optimalizacích), které to měly zlepšit. Benchmarky jsem nedělal a nikde nemám potřebu udržovat v gitu desítky/stovky gigabajtů, abych něco takového musel řešit.
Tiskni
Sdílej: