Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.
Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.
Josef Průša představil (YouTube) novou 3D tiskárnu Original Prusa MK4. Cena sestavené tiskárny je 27990 Kč. Cena stavebnice je 20990 Kč.
Turris OS, operační systém pro síťová zařízení Turris postavený na OpenWrt, byl vydán v nové verzi 6.3.0. Vývojáři upozorňují, že Netmetr byl nahrazen LibreSpeedem, viz příspěvek na blogu CZ.NIC.
Byl vydán xorg-server 21.1.8 a xwayland 22.1.9 a 23.1.1. Řešena je zranitelnost CVE-2023-1393 využitelná k lokální eskalaci práv.
Byla vydána nová verze 10 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v cgitu.
Ubuntu Cinnamon bude od Ubuntu 23.04 oficiální odnoží Ubuntu (návrh, schválení).
Není nic jednoduššího než přečíst si překlad...
1) jestli vůbec můžu překopat kody a obrazky. Ano můžeš.
2) jestli bude pořád v patičce uveden Copyright(c) 2011 pořád autor kódu nebo tam můžu být já. Můžeš to vydávat za svůj vlastní výtvor.
3) jestli musím uvádět odkaz na autora na jeho stránky (ted do toho nepocítam ze kdyz uz nic tak je tu slusnost!). Nemusíš.
Ovšem to co vytvoříš musí být pod GNU GPL licencí.
2) jestli bude pořád v patičce uveden Copyright(c) 2011 pořád autor kódu nebo tam můžu být já. Můžeš to vydávat za svůj vlastní výtvor.WTF?!? Za svůj vlastní výtvor můžeš vydávat pouze a právě to, cos napsal ty (případně možná public domain věci, pokud se ignorují osobnostní práva). U implementace založené na kódu někoho jiného bude copyright s největší pravděpodobností společný (tj. ty i původní autor).
Možná máš pravdu, popravdě, trochu jsem znejistěl.
Mohl by jsi prosím citovat konkrétní odstavec tohoto se týkající?
Dobře, tak to se omlouvám za dezinformaci.
Každopádně pro autora dotazu: Žádné z podmínek gpl licence nemusíš dodržovat, pokud ten kód nebudeš šířit dál.
Až nyní jsem si uvědomil, že jsi psal
přeprogramovat k obrazu svému
Takže pokud ten kód nebudeš šířit dále (distribuovat ostatním) tak si to můžeš upravovat jak chceš.
One of those new optional requirements, sometimes referred to as the Affero clause, is intended to fulfill a request regarding software as a service; adding this clause produces the GNU Affero General Public License version 3.Tudíž linkuje-li autor specificky k GPLv3 a nikde se nevyskytuje zmínka o AGPLv3 pak by mělo být ok, nepublikovat zdrojáky. Nejjednodušší ale je zeptat se ho a případně se mrknout do FAQ projektu zda to tam není zmíněno. Co se (c) v patičce týče tak pokud se jedná o webovky tak tam nevím (intuice mi říká že je to ok, ale vždy bych se zeptal autora co chce a vyhověl mu), ale jedná-li se o (c) v zdrojových kódech tak tam jej pochopitelně smazat nelze ale je ok přidat i vaše (pokud děláte v souboru nějaké změny.
Tiskni
Sdílej: