Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Není nic jednoduššího než přečíst si překlad...
1) jestli vůbec můžu překopat kody a obrazky. Ano můžeš.
2) jestli bude pořád v patičce uveden Copyright(c) 2011 pořád autor kódu nebo tam můžu být já. Můžeš to vydávat za svůj vlastní výtvor.
3) jestli musím uvádět odkaz na autora na jeho stránky (ted do toho nepocítam ze kdyz uz nic tak je tu slusnost!). Nemusíš.
Ovšem to co vytvoříš musí být pod GNU GPL licencí.
2) jestli bude pořád v patičce uveden Copyright(c) 2011 pořád autor kódu nebo tam můžu být já. Můžeš to vydávat za svůj vlastní výtvor.WTF?!? Za svůj vlastní výtvor můžeš vydávat pouze a právě to, cos napsal ty (případně možná public domain věci, pokud se ignorují osobnostní práva). U implementace založené na kódu někoho jiného bude copyright s největší pravděpodobností společný (tj. ty i původní autor).
Možná máš pravdu, popravdě, trochu jsem znejistěl.
Mohl by jsi prosím citovat konkrétní odstavec tohoto se týkající?
Dobře, tak to se omlouvám za dezinformaci.
Každopádně pro autora dotazu: Žádné z podmínek gpl licence nemusíš dodržovat, pokud ten kód nebudeš šířit dál.
Až nyní jsem si uvědomil, že jsi psal
přeprogramovat k obrazu svému
Takže pokud ten kód nebudeš šířit dále (distribuovat ostatním) tak si to můžeš upravovat jak chceš.
One of those new optional requirements, sometimes referred to as the Affero clause, is intended to fulfill a request regarding software as a service; adding this clause produces the GNU Affero General Public License version 3.Tudíž linkuje-li autor specificky k GPLv3 a nikde se nevyskytuje zmínka o AGPLv3 pak by mělo být ok, nepublikovat zdrojáky. Nejjednodušší ale je zeptat se ho a případně se mrknout do FAQ projektu zda to tam není zmíněno. Co se (c) v patičce týče tak pokud se jedná o webovky tak tam nevím (intuice mi říká že je to ok, ale vždy bych se zeptal autora co chce a vyhověl mu), ale jedná-li se o (c) v zdrojových kódech tak tam jej pochopitelně smazat nelze ale je ok přidat i vaše (pokud děláte v souboru nějaké změny.
Tiskni
Sdílej: