Byla vydána verze 1.93.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Svobodný operační systém ReactOS (Wikipedie), jehož cílem je kompletní binární kompatibilita s aplikacemi a ovladači pro Windows, slaví 30. narozeniny.
Společnost Raspberry Pi má nově v nabídce flash disky Raspberry Pi Flash Drive: 128 GB za 30 dolarů a 256 GB za 55 dolarů.
Technologie Skip pro multiplatformní mobilní vývoj, která umožňuje vývojářům vytvářet iOS a Android aplikace z jediné Swift a SwiftUI kódové základny, se s vydáním verze 1.7 stala open source.
Na GitHubu byl zveřejněn algoritmus "Pro vás" sociální sítě 𝕏.
Byla vydána nová major verze 34.0.0 webového prohlížeče Pale Moon (Wikipedie) vycházejícího z Firefoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Win8DE je desktopové prostředí pro Wayland, inspirované nechvalně proslulým uživatelským rozhraním Metro z Windows 8. Nabízí dlaždicové rozhraní s velkými tlačítky a jednoduchou navigací, optimalizované pro dotyková zařízení. Cílem projektu je přetvořit design operačního systému Windows 8 do funkčního a minimalistického rozhraní vhodného pro každodenní použití na Linuxu.
Laboratoře CZ.NIC vydaly Datovku 4.28.0 a Mobilní Datovku 2.6.0. Hlavní novinkou je ukládání rozpracovaných datových zpráv do konceptů. Datovka je svobodné multiplatformní aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi.
Unix Pipe Game je vzdělávací karetní hra zaměřená na děti a rodiče, která děti učí používat unixové příkazy prostřednictvím interaktivních úkolů. Klíčovým prvkem hry je využití symbolu | pro pipeline neboli 'rouru', který umožňuje propojit výstupy a vstupy jednotlivých unixových příkazů, v tomto případě vytištěných na kartičkách. Předpokládá se, že rodič má alespoň nějaké povědomí o unixových příkazech a jejich provazování pomocí |.
… více »PCIem je linuxový framework, který vytváří virtuální zařízení PCIe pomocí technik, které umožňují hostitelskému operačnímu systému rozpoznat tyto syntetické 'neexistující' karty jako fyzické zařízení přítomné na sběrnici. Framework PCIem je primárně zamýšlen jako pomůcka pro vývoj a testování ovladačů bez nutnosti použít skutečný hardware. Dle tvrzení projektu si fungování PCIem můžeme představit jako MITM (Man-in-the-Middle), který se nachází mezi ovladači a kernelem.
Zdravím,
už si s tím nevím rady a nastavení mi přitom (podle návodu) přijde správné...
sudo pon server debug dump logfd 2 nodetach noauth
vrací tento ladící výstup:
pppd options in effect:
debug # (from command line)
nodetach # (from command line)
logfd 2 # (from command line)
dump # (from command line)
noauth # (from command line)
name domena\\uzivatel # (from /etc/ppp/peers/server)
remotename PPTP # (from /etc/ppp/peers/server)
# (from /etc/ppp/options.pptp)
pty pptp server.cz --nolaunchpppd # (from /etc/ppp/peers/server)
crtscts # (from /etc/ppp/options)
# (from /etc/ppp/options)
asyncmap 0 # (from /etc/ppp/options)
lcp-echo-failure 4 # (from /etc/ppp/options)
lcp-echo-interval 30 # (from /etc/ppp/options)
hide-password # (from /etc/ppp/options)
ipparam server # (from /etc/ppp/peers/server)
nobsdcomp # (from /etc/ppp/options.pptp)
nodeflate # (from /etc/ppp/options.pptp)
noipx # (from /etc/ppp/options)
using channel 29
Using interface ppp0
Connect: ppp0 <--> /dev/pts/7
sent [LCP ConfReq id=0x1 <asyncmap 0x0> <magic 0x3f8fd38d> <pcomp> <accomp>]
rcvd [LCP ConfReq id=0x0 <mru 1400> <auth eap> <magic 0x628636da> <pcomp> <accomp> <callback CBCP> <mrru 1614> <endpoint [local:b6.2d.f7.f6.95.6b.4d.ff.80.03.11.0d.0c.04.ae.74.00.00.00.00]>]
No auth is possible
sent [LCP ConfRej id=0x0 <auth eap> <callback CBCP> <mrru 1614>]
rcvd [LCP ConfAck id=0x1 <asyncmap 0x0> <magic 0x3f8fd38d> <pcomp> <accomp>]
rcvd [LCP TermReq id=0x1 "b\377777776066\37777777732\000<\37777777715t\000\000\003\37777777627"]
sent [LCP TermAck id=0x1]
sent [LCP ConfReq id=0x1 <asyncmap 0x0> <magic 0x3f8fd38d> <pcomp> <accomp>]
sent [LCP ConfReq id=0x1 <asyncmap 0x0> <magic 0x3f8fd38d> <pcomp> <accomp>]
sent [LCP ConfReq id=0x1 <asyncmap 0x0> <magic 0x3f8fd38d> <pcomp> <accomp>]
sent [LCP ConfReq id=0x1 <asyncmap 0x0> <magic 0x3f8fd38d> <pcomp> <accomp>]
sent [LCP ConfReq id=0x1 <asyncmap 0x0> <magic 0x3f8fd38d> <pcomp> <accomp>]
sent [LCP ConfReq id=0x1 <asyncmap 0x0> <magic 0x3f8fd38d> <pcomp> <accomp>]
sent [LCP ConfReq id=0x1 <asyncmap 0x0> <magic 0x3f8fd38d> <pcomp> <accomp>]
sent [LCP ConfReq id=0x1 <asyncmap 0x0> <magic 0x3f8fd38d> <pcomp> <accomp>]
sent [LCP ConfReq id=0x1 <asyncmap 0x0> <magic 0x3f8fd38d> <pcomp> <accomp>]
sent [LCP ConfReq id=0x1 <asyncmap 0x0> <magic 0x3f8fd38d> <pcomp> <accomp>]
Modem hangup
Connection terminated.
Script pptp server.cz --nolaunchpppd finished (pid 11918), status = 0x0
Dokázal by v tom někdo najít chybu? Resp. co je zřejmě špatně, je to chyba klienta, jeho nastavení, nebo si se serverem nevím rady? Divný je ten řádek "No auth is possible". Zdá se mi, že server vynucuje eap a klient to neumí? Používám stabilní Debian.
Předem díky.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: