Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Řešení dotazu:
Jadro si budeš muset zkompilovat, jednoduchy manual je zde a jadro 2.6.26 ,ovšem zda to bude fungovat nevím, zkus a zjistíš.
tam bude ještě háček s Xorgem a spol..jak se jedná o fglrx
Ber to jen jako varování než ti naskočí vrásky na čele.
Já bych tohle nenapsal, kdyby jsem sám neztroskotal ale to co píšu je prostě fakt.Dovolím si nesouhlasit, znám mnoho lidí kteří linux používají na desktopu, programátoři nejsou a problém nemají, viz distribuce Ubuntu. Navíc i 13ti letý člověk může mít zájem o operační systémy, v jeho letech jsem se už také v lecsčem šťoural a objevoval a to jsem si už byl vědom že je to naprosto jiný systém než Windows a že na něm nejsou téměř hry.
To že mnoho lidí ví pořád kulový bude dosti pravda, také o Linuxu mnoho nevím a každý den zjišťuji že toho spoustu nevím, navíc je téměř nutnost kvůli pohodlí mít 2 PC vedle sebe, když se Xka zhroutí, což se mi dlouho nestalo, tak je jednodušší hledat příčinu, nerad používám lynx a podobné konzolové webové prohlížeče ač už párkrát pomohli když jsem neměl při ruce další PC.
Za sebe si dovolím tvrdit že Linux používám kvůli přístupu ke svobodě a ne kvůli tomu že by byl zdarma i když to je taky podstatná věc, jinak jaké M$ produkty mají obyčejnou(non-serverovou) populaci zajímamat krom OS Windows?
Dále, když už jsi zmínil že jsi u Linuxu ztroskotal, tak na čem?
A zas tak strašit ho nemusíš, viděl jsem mladšího uživatele Linuxu který se vyznal, vše je jen o přístupu, zábavě, ne každý v jeho věku musí hrát hry, někdo si hraje s OS!
Linux je jen pro programátory,Ještěže to nikdo neřekl všem těm neprogramátorům, které znám, a kteří Linux používají (a válčí s ním stejně jako válčí s MS Windows nebo jako by válčili s kterýmkoli jiným OS).
Teď jsem se díval do tvého profilu. Je ti 13.let.A? Já s Linuxem začínal taky tak kolem 13.
Linux je jen pro programátoryHa ha ha. Sám umím jenom Bash a PHP (ještě k tomu bez objektových rozšíření), to se snad ani za programování považovat nedá.
Máš nějakou knihu o Linuxu ?Mně dal strašně moc Linux - dokumentační projekt (lze stáhnout nebo půjčit v knihovně). A ano, ve 14 letech.
Linux není prostě na Windows hry!A?
Lidi co jsou tady mají už za sebou většinou VŠ nebo SŠ a pořád vědí téměř kulový.A já zase znám guru, kteří pořád ještě studují.
Linux je z větší části pro lidi kteří ušetří Linuxem a pak vydělavají na pornostránkách aby měli minimálně na Microsoftí produkty.Aha, teď vidím, že svými předchozími reakcemi krmím trolla. Mazat se mi to ale nechce. Ztroskotanče! Btw. já mám vrásky vždycky když se něco rozbije na oknech :).
a ty open source ovladače si nezkoušel ? :)
tak s timhle ti moc neporadím, protože radeon nemám, pouze mě to napadlo. Jinak já v Archlinuxu mám v repu následující :
extra/ati-dri 7.11-1
Mesa DRI radeon/r200 + Gallium3D r300,r600 drivers for AMD/ATI Radeon
Arch drží aktuální verze všeho možnyho, ale je to trochu hardcore distro pro začátek ale s Ubuntu bohužel neporadím
něco je popsáno třeba na wiki Archlinuxu
Nevim ale nevidim rozdíl mezi návodem na Arch kterej použiješ na ubuntu , vždyť je vše na jedno brdo.
Linux jako linux . když ti něco nepude , dej vědět co.
Tiskni
Sdílej: