Byla vydána nová verze 7.0 open source komunikační platformy Mattermost (Wikipedie). Podrobnosti v dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Adventura VirtuaVerse je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 27. června.
Amazon představil našeptávač kódu Amazon CodeWhisperer. Jedná se o alternativu k GitHub Copilot.
Byla vydána verze 12.0.0 nástroje pro vytváření a úpravu snímků obrazovky Flameshot (GitHub) postaveného nad frameworkem Qt. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Vyhledávač Brave Search slaví první rok své existence a představuje Goggles. Za rok bylo zodpovězeno 2,5 miliardy dotazů. Nové Goggles umožňují vytvářet a sdílet vlastní sady pravidel a filtrů pro výsledky vyhledávání.
Twitter testuje Poznámky (Notes). Tweet může mít 280 znaků, původně jenom 140. Poznámka může mít až 2 500 slov.
Byl vydán Zoom Client pro Linux 5.11.0 (3540). Mimo jiné řeší sdílení obrazovky na Waylandu. Nejnovější Zoom Client by se měl brzy objevit také na Flathubu (GitHub).
Příspěvek na blogu GitHubu informuje, že před rokem představený GitHub Copilot je již přístupný všem. Za 10 dolarů měsíčně nebo 100 dolarů ročně. Pro ověřené studenty a správce populárních open source projektů zdarma.
Společnost Espressif Systems oficiálně představila ESP32-C5. Nový člen rodiny SoC ESP32 má 32bitové RISC-V jádro a podporuje dual-band Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (LE).
Google Chrome 103 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 103.0.5060.53 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 14 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Driv jsem screen vubec nepouzival. Jedne kolega ho porad na skole honil, ja misto toho pooteviral 5 nettermu.
Ted jsme ho zacali pouzivat taky kvuli tomu, kdyz neco clovek dela na jinym serveru a padne sit (ono mit pustenej SQL dotaz z konzole, kterej bezi 30 minut a chcipne jenom proto, ze vyhnila sit a spadlo sshcko, je docela na hovno, zvlast kdyz vas za to pak zjebe sef). No a od ty doby ho pouzivam i na svoji pracovni stanici, kdyz dela v bashi. Ono je fakt docela bezva, kdyz v xtermu otevru jednoho roota pres su a pak pustim screen a delam a pridavam dalsi okna, jak potrebuju, bez nutnosti zadavat heslo a pak pustim treba kompilaci, odpojim se a jdu domu a z domova se pripojim a mrknu jak skoncila kompilace. Nebo proste jen nejakou rozdelanou vec necham, jak je a jdu.
PS: Jeee, smajlici uz vypadaji lip
Na autentizaci mám ssh-agenta.
Což má zase jiné výhody, protože např. scp screen nenahradí.
Ale je mel na mysli roota na vlastnim stroji, bez pouziti ssh. Nebo se ssh-agent pouziva i pri lokalnim su? (to asi ne).
Jinak ssh-agenta nepouzivam, udelal jsem si klice bez passphrase, takze se loguju uplne bez hesel (jojo, security, vim, neni to cisty).
PS: Tak ted nevim, jestli Yeti odpovidal na muj post, ale zaradilo se to pod nej, tak snad jo.
No, rekl bych, ze tak nejak prehled mam, k cemu slouzi ssh-agent. Podle mych predstav spustis ssh-agent a do nej si importujes klice pro SSH a pri tom importu zadas passphrase jenom jednou. Kdyz se pak pripojujes sshckem nekam, kde mas public kopie tech svych klicu, tak se prihlasis aniz bys musel pouzit heslo na tom serveru. Sice ten agenta nepouzivam, protoze mam klice bez passphrase, ale stejne nechapu, jak mi to umozni otevrit vic root shellu z usera-leda spoustet nekolik xtermu a pokazdy se v nich logovat pres sshcko jako root. Myslim si, ze spustit su do roota, pak nahodit jeden screen a mit jeden xterm s nekolika root bashi je prece jen jednodussi, rychlejsi a navic, muzu kdykoliv ten screen detachnout a jit-aniz bych musel vsechny sshcka hazet do pozadi (~&).
Tiskni
Sdílej: