Bylo vydáno Eclipse IDE 2024-09 aneb Eclipse 4.33. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.3 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena kritická bezpečnostní chyba CVE-2024-43102 s CVSS 10.
K posouzení byly předány patche přidávající do linuxových stromů zařízení (device trees) zařízení s SoC A7 až A11 od Applu (iPhone, iPad, iPod a Apple TV).
Vývoj webového prohlížeče nad renderovacím jádrem Servo, aktuální příspěvek na blogu Serva (Wikipedie). Vedle referenčního prohlížeče servoshell vzniká prohlížeč Verso. Vyzkoušet lze noční sestavení.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 16.0. Přidáno bylo 5 185 nových znaků. Celkově jich je 154 998. Přibylo 7 nových Emoji.
Byla vydána první major verze 1.0 oficiálního firmwaru pro zařízení Flipper Zero (Wikipedie). Po třech letech vývoje. Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu: podpora aplikací třetích stran, nový NFC podsystém, podpora JavaScriptu pro psaní aplikací, vylepšení spotřeby, zrychlení Bluetooth přenosu…
Radicle, distribuovaná alternativa k softwaru pro spolupráci jako např. GitLab, byl vydán ve verzi 1.0. Nyní obsahuje nad gitem postavený, rozšiřitelný protokol pro diskuze a nakládání s patchi, autentizaci a autorizaci, integraci Toru a uživatelské rozhraní v příkazovém řádku či jednoduché webové rozhraní pro prohlížení repozitářů. Projekt byl dříve představen a diskutován na Linux Weekly News.
Byla vydána nová verze 6.7 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.3. Thunderbird na verzi 115.15.0. OnionShare z verze 2.2 na verzi 2.6.
Rozsudky Soudního dvora Evropské unie ve věcech C-465/20 P (Apple) a C-48/22 P (Google a Alphabet): Irsko poskytlo společnosti Apple protiprávní daňová zvýhodnění ve výši 13 miliard eur a je povinné je získat zpět. Byla potvrzena pokuta ve výši 2,4 miliardy eur uložená společnosti Google za to, že zneužívala svého dominantního postavení tím, že upřednostňovala vlastní službu srovnávání výrobků.
Řešení dotazu:
protože AES šifra, která se v WPA2 používá, je náročnější na dešifrování než na šifrování.Ehm... wat ? kde jste slysel takovou pohadku ?
Ať dělám, co dělám, rychlost přenosu nepřesáhne 1 MB/s.Pokud máš jednotky v pořádku tak by to mohlo +/- odpovídat...
Obě WiFi karty hlásí aspoň 60 Mb/s
Blbost! Mám 60 Mb/s Internet a reálná rychlost je kolem 7 MB/s.
Tím se odstíní router, ale ne kvalita ovladačů na které se ptá.Ćímž se pravděpodobně z velké části odstraní potřeba druhý test provádět.
Toto je rozhodně nějakým problém v HW, který používáš, nebo v konfiguraci OS, případně AP.
Mám:
notebook Latitude E6400 s Fedora 16 x86_64
a
PC "Noname" Intel DC 2,8 Ghz na nějaké desce Intel s ICH7 a se síťovkou Intel 1Gbit v PCI s Centos 6.2 i686
propojené switchem HP 1800-8G na max. 5ti metrech kabelu. Přes ten drát mi jede kopírování přes NFS rychlostí kolem 35 - 40 MB/s.
Pak mám notebook propojený s PC po Wifi - notebook Intel WiFi 5100 AGN, v PC je v USB strčen dongle Asus WL-160N, a to všechno přes AP HP V-M200n Dual Band. Přes WiFi mi to jede přes NFS ustálenou rychlostí kolem 11MB/s. Nic jsem "netunil" ani "neladil", APcko je nastavené do módu 802.11 n/g na 2,4 Ghz (notebook neumí 5 GHz).
V práci mi to pak jede mezi notebooky přes Cisco AP1240AG dual band v autonomous mode (bez kontroleru) přenos v rámci jedné místnosti i přes 15 MB/s.
Nemám zkušenost s tebou uvedeným APčkem, ale 1 MB/s je málo snad na cokoliv - možná u Bluetooth by se to dalo přežít...
Tak ještě abych byl přesný - rychlost kopírování mezi zmíněnými stroji přes WiFi není na ustálené rychlosti, ale kolísá mezi 8 až 11 MB/s, přičemž je mírně pomalejší ve směru PC -> notebook než v opačném.
Tiskni Sdílej: