Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Řešení dotazu:
protože AES šifra, která se v WPA2 používá, je náročnější na dešifrování než na šifrování.Ehm... wat ? kde jste slysel takovou pohadku ?
Ať dělám, co dělám, rychlost přenosu nepřesáhne 1 MB/s.Pokud máš jednotky v pořádku tak by to mohlo +/- odpovídat...
Obě WiFi karty hlásí aspoň 60 Mb/s
Blbost! Mám 60 Mb/s Internet a reálná rychlost je kolem 7 MB/s.
Tím se odstíní router, ale ne kvalita ovladačů na které se ptá.Ćímž se pravděpodobně z velké části odstraní potřeba druhý test provádět.
Toto je rozhodně nějakým problém v HW, který používáš, nebo v konfiguraci OS, případně AP.
Mám:
notebook Latitude E6400 s Fedora 16 x86_64
a
PC "Noname" Intel DC 2,8 Ghz na nějaké desce Intel s ICH7 a se síťovkou Intel 1Gbit v PCI s Centos 6.2 i686
propojené switchem HP 1800-8G na max. 5ti metrech kabelu. Přes ten drát mi jede kopírování přes NFS rychlostí kolem 35 - 40 MB/s.
Pak mám notebook propojený s PC po Wifi - notebook Intel WiFi 5100 AGN, v PC je v USB strčen dongle Asus WL-160N, a to všechno přes AP HP V-M200n Dual Band. Přes WiFi mi to jede přes NFS ustálenou rychlostí kolem 11MB/s. Nic jsem "netunil" ani "neladil", APcko je nastavené do módu 802.11 n/g na 2,4 Ghz (notebook neumí 5 GHz).
V práci mi to pak jede mezi notebooky přes Cisco AP1240AG dual band v autonomous mode (bez kontroleru) přenos v rámci jedné místnosti i přes 15 MB/s.
Nemám zkušenost s tebou uvedeným APčkem, ale 1 MB/s je málo snad na cokoliv - možná u Bluetooth by se to dalo přežít...
Tak ještě abych byl přesný - rychlost kopírování mezi zmíněnými stroji přes WiFi není na ustálené rychlosti, ale kolísá mezi 8 až 11 MB/s, přičemž je mírně pomalejší ve směru PC -> notebook než v opačném.
Tiskni
Sdílej: