Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Funkce: -r, --show zjistí a vypíše aktuální stav hodin reálného času --set nastaví RTC na hodnotu zadanou přepínačem --date -s, --hctosys nastaví systémový čas podle hodin reálného času -u, --utc hodiny reálného času jdou v UTCPokud si tedy vypíši hwclock -u, zobrazí se mi náš čas, ktery bych rad v systemu. Zvolím tedy hwclock -u -s, abych do systemových hodin dostal požadovaný čas, což se také povede. Jen pro kontrolu, hwclock -r opět zobrazi UTC (tedy dve hodiny nazpet oproti našemu času). Problem nastava po rebootu. Windows a Wheezy totiž začnou ukazovat o dvě hodiny navic oproti našemu času. To se neni čemu divit, protože když vlezu do biosu, namisto požadovaneho UTC času (dvě hodiny nazpet vuči našemu lokalnimu času) je tam (právě) náš lokalni čas. Tudíž se nedivím že windows a wheezy jdou, dle nastavení, o další dvě hodiny dopředu. Podivné je chování freezyho. Ačkoli ten ma take nastavené, že hardwarove hodiny ma považovat za UTC čas, zobrazí naše hodiny bez problemu. Tedy v panelu mam požadovaný čas, mam ho i v date, nicmene ho dostanu i po vypsani hwclock -r. Tudíž je zřejmé, že navzdory nastavení pracuje freezy s lokalnim časem, který navzdory nastavení uklada přimo do hardwarovych hodin, což zpusobuje posun ve zbylych systemech. Freezy je na disku zhruba o nekolik mesiců dele nez wheezy, drive na nem kratce běželo NTP. A teď babo raď.
Pokud k tomuto příkazu přidáte ještě parametr --utc a přesto dostanete náš lokální čas, pak je "pravděpodobně" (tzn. si to myslím) vše v pořádku.Asi budu umlácen argumenty typu "máš čist náhled komentáře", takže ani nebudu spílat nad absencí "upravit komentář" u komentů bez reakce.
Pokud hwclocku nedáš --utc nebo --local, tak se řídí konfigurací uloženou v /etc/adjtime. Tam se konfigurace zapisuje s každým zavoláním hwclock --systohc.
Nevím, jak tam máš instalované jednotlivé operační systémy, ale tipl bych si, že jak se střídaly, tak nesouhlasil obsah hardwarových hodin a /etc/adjime v daném kořenovém souborovém systému.
Tiskni
Sdílej: