Bylo vydáno Eclipse IDE 2024-09 aneb Eclipse 4.33. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.3 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena kritická bezpečnostní chyba CVE-2024-43102 s CVSS 10.
K posouzení byly předány patche přidávající do linuxových stromů zařízení (device trees) zařízení s SoC A7 až A11 od Applu (iPhone, iPad, iPod a Apple TV).
Vývoj webového prohlížeče nad renderovacím jádrem Servo, aktuální příspěvek na blogu Serva (Wikipedie). Vedle referenčního prohlížeče servoshell vzniká prohlížeč Verso. Vyzkoušet lze noční sestavení.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 16.0. Přidáno bylo 5 185 nových znaků. Celkově jich je 154 998. Přibylo 7 nových Emoji.
Byla vydána první major verze 1.0 oficiálního firmwaru pro zařízení Flipper Zero (Wikipedie). Po třech letech vývoje. Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu: podpora aplikací třetích stran, nový NFC podsystém, podpora JavaScriptu pro psaní aplikací, vylepšení spotřeby, zrychlení Bluetooth přenosu…
Radicle, distribuovaná alternativa k softwaru pro spolupráci jako např. GitLab, byl vydán ve verzi 1.0. Nyní obsahuje nad gitem postavený, rozšiřitelný protokol pro diskuze a nakládání s patchi, autentizaci a autorizaci, integraci Toru a uživatelské rozhraní v příkazovém řádku či jednoduché webové rozhraní pro prohlížení repozitářů. Projekt byl dříve představen a diskutován na Linux Weekly News.
Byla vydána nová verze 6.7 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.3. Thunderbird na verzi 115.15.0. OnionShare z verze 2.2 na verzi 2.6.
Rozsudky Soudního dvora Evropské unie ve věcech C-465/20 P (Apple) a C-48/22 P (Google a Alphabet): Irsko poskytlo společnosti Apple protiprávní daňová zvýhodnění ve výši 13 miliard eur a je povinné je získat zpět. Byla potvrzena pokuta ve výši 2,4 miliardy eur uložená společnosti Google za to, že zneužívala svého dominantního postavení tím, že upřednostňovala vlastní službu srovnávání výrobků.
iconv -f UTF-8 -t iso-8859-2 < soubor.iso-8859-2.txt > soubor.utf-8.txt editor soubor.utf-8.txt iconv -t UTF-8 -f iso-8859-2 > soubor.iso-8859-2.txt < soubor.utf-8.txt
echo $LANG
root@mail:/# echo $LANG en_US.UTF-8 root@mail:/#
+ - |
. Dialog jsem si ted zkusil a v xtermu nema s utf8 problem.
Tak když nastavím soubor na utf-8, putty na utf-8 a spustím soubor, je vše česky ale zase je deformovaný dialogvyplývá mi z toho, že putty nastavené na ISO-8859-2 dává dialog správně. V tom případě nějaká část komunikace z vaším serverem (asi mc) ignoruje nastaveni
$LANG
a posílá data podle jiného kódu (ISO). Musíte najít proč. Já s putty nemám problémy. Jedině je třeba nastavit správný překlad (takový, který posílá server) a mít znakovou sadu, která všechny potřebné znaky poskytuje.
Cygwin + ssh je OKTo potvrzuji, jedinou výhradu co bych měl je to, že je to strašně pomalé, a to nevím jestli jen u mě nebo je to normální stav, pc nemám taky žádnou stařenku (i7 + 32GB RAM + SSD RAID) tak nechápu to strašné zpoždění při použití dialogu a nějakého seznamu ovládaného klavesama. Jinak ale zatím spokojenost, sice to má o nějakých 200MB více než Putty ale to mi je jedno.
Tiskni Sdílej: