Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
iconv -f UTF-8 -t iso-8859-2 < soubor.iso-8859-2.txt > soubor.utf-8.txt editor soubor.utf-8.txt iconv -t UTF-8 -f iso-8859-2 > soubor.iso-8859-2.txt < soubor.utf-8.txt
echo $LANG
root@mail:/# echo $LANG en_US.UTF-8 root@mail:/#
+ - |
. Dialog jsem si ted zkusil a v xtermu nema s utf8 problem.
Tak když nastavím soubor na utf-8, putty na utf-8 a spustím soubor, je vše česky ale zase je deformovaný dialogvyplývá mi z toho, že putty nastavené na ISO-8859-2 dává dialog správně. V tom případě nějaká část komunikace z vaším serverem (asi mc) ignoruje nastaveni
$LANG
a posílá data podle jiného kódu (ISO). Musíte najít proč. Já s putty nemám problémy. Jedině je třeba nastavit správný překlad (takový, který posílá server) a mít znakovou sadu, která všechny potřebné znaky poskytuje.
Cygwin + ssh je OKTo potvrzuji, jedinou výhradu co bych měl je to, že je to strašně pomalé, a to nevím jestli jen u mě nebo je to normální stav, pc nemám taky žádnou stařenku (i7 + 32GB RAM + SSD RAID) tak nechápu to strašné zpoždění při použití dialogu a nějakého seznamu ovládaného klavesama. Jinak ale zatím spokojenost, sice to má o nějakých 200MB více než Putty ale to mi je jedno.
Tiskni
Sdílej: