Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Řešení dotazu:
LXC, OpenVZ ani vServer nie su virtualizacia, ale nejaka forma kontajnerov, cize nieco ako Jails na BSD (velmi hrubo vzate) - co nie je samozrejme zle, kedze to ma svoje vyhody (najnizsia rezia) ale aj nevyhody (jeden kernel pre vsetky kontajnery, problemy so sietovym stackom, nizsia bezpecnost).
Jenže já nechtěl nějakou debilní „plnou virtualizaci“ ale právě . Dokud neukážeš, že má některé z para-virtualizačních řešení reálně zneužitelnou slabinu pak jsou tvoje řeči o „nižší bezpečnosti“ pustými kecy...)
LXC, podla veci co som zachytil, stale nie je pripraveny na tvrde nasadenie (izolacia kontajnerov este nie je dostatocna).
Citation needed. Týká se to i aktuálních jader?
Xen dom0 aj domU funkcionalita je uz dlhsiu dobu v upstream jadrach (od 3.0 ak si dobre spominam), pilne na tom pracuje viacero ludi z viacerych spolocnosti
bla bla bla marketingove kecy
a paravirt DomU su velmi lahke na zdroje - na Atome bez HW podpory virtualizacie je to vlastne jediny typ domU, ktory sa da pouzivat.
Ale já to nepotřebuju, mně stačí para-virtualizace...
Nie je problem mat rozne distra s roznymi kernelmi ako domU, vies priamo pridelovat PCI zariadenia jednotlivym domU (napr. vies dat PCI sietovku 1 konkretnej virtualke, ktora bude robit FW a router pre ostatne - ked som to skusal pred rokmi na desktopovom srote, tak to davalo na 1 gbit sietovke takmer identicky vykon ako bez virtualizacie).
Ani jedno z toho nepotřebuju. Zbytečný balast.
A ked sa ti zruti kernel na neajkej chybe vo virtualke, nijako to neovplyvno ostatne stroje - co nie je pripad kontajnerov beziacich na 1 jadre (nieco ako supert chroot).
No a? Je to domácí servřík. Naopak nemám zájem o víc současně běžících jader, to je pro mně naprostá zbytečnost...
Riaď sa týmto návodom
... s Intel DN2800MT, 8GiB RAM...Support for up to 4 GB of system memory
Teoreticky . Prakticky to běží na 8GiB (alespoň zatím mi to teda naběhlo do BIOSu a ten 8GiB našel).
... OpenVPN, IMAP [Dovecot], httpd - jednou pro vnitřní sít, jednou pro venkovní, Asterisk, LDAP, Radius, printserver [CUPS] a asi i další)...na atome?
Proč ne? Pro malou domácnost ani jedna služba nebude vytížená...
Tiskni
Sdílej: