Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Tak, ako som napisal v prvom prispevku, webovy server je za firewallom, ktory vie pracovat iba s IPv4.1) To neříká nic o tom, zda webový server může či nemůže komunikovat po IPv6. 2) To neříká nic o tom, zda lze situace změnit.
Takze IPv6 adresa na webserveri mi je nanic.Non sequitur.
A co chcem dosiahnut? Dostupnost webovej prezentacie organizacie cez IPv6.Z důvodu statistik a logů dopočuju webserver dostat na IPv6. Pokud pro tebe nejsou důležité, ze to vyřešit triviální tcp proxy například na bázi inetd a netcatu. Ale teď už odpovídám na skutečnou otázku z reálného světa, dosud se tvůj dotaz vůbec zodpovědět nedal.
je mozne prevadzkovat IPv4 a IPv6 s existujucimi sietovymi kartami alebo treba doinstalovat tretiu?Samozřejmě stačí pouze jedna karta na oba dva protokoly. Ono je jí docela dost jedno co na ní běží, pokud neberu v úvahu různé offloadingy.
je mozne prevadzkovat iptables a ip6tables na jednom stroji sucasneSamozřejmě
akym sposobom sprevadzkovat preklad IPv4-IPv6 (je NAT stabilny?)NAT? Fuj. Existuje několik mechanismů pro přechod. Nejsem takový guru abych ti konkrétně poradil. Snad by bylo nejlepší IPv6 přes ten firewall tunelovat přes to GRE.
??? Co tym myslite?To, co říkám. Jeden otazník k vytvoření otázky stačí. Možná by se dal použít NAT64 s vlastním prefixem. Nicméně to stále není typickým použitím této technologie a NAT64 je v tomto případě kanónem na vrabce.
Tiskni
Sdílej: