Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Byla vydána nová major verze 3.20.0 grafického vývojového prostředí a platformy Gambas (Wikipedie) založené na interpretru programovacího jazyka Basic s rozšířením o objektově orientované programování. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitLabu.
Na Kickstarteru byla spuštěna plánovaná kampaň na open source modulární přenosné mini počítače Pilet 5 a Pilet 7 postavené na Raspberry Pi 5. Jejich cena je 215 a 202 amerických dolarů.
Tak, ako som napisal v prvom prispevku, webovy server je za firewallom, ktory vie pracovat iba s IPv4.1) To neříká nic o tom, zda webový server může či nemůže komunikovat po IPv6. 2) To neříká nic o tom, zda lze situace změnit.
Takze IPv6 adresa na webserveri mi je nanic.Non sequitur.
A co chcem dosiahnut? Dostupnost webovej prezentacie organizacie cez IPv6.Z důvodu statistik a logů dopočuju webserver dostat na IPv6. Pokud pro tebe nejsou důležité, ze to vyřešit triviální tcp proxy například na bázi inetd a netcatu. Ale teď už odpovídám na skutečnou otázku z reálného světa, dosud se tvůj dotaz vůbec zodpovědět nedal.
je mozne prevadzkovat IPv4 a IPv6 s existujucimi sietovymi kartami alebo treba doinstalovat tretiu?Samozřejmě stačí pouze jedna karta na oba dva protokoly. Ono je jí docela dost jedno co na ní běží, pokud neberu v úvahu různé offloadingy.
je mozne prevadzkovat iptables a ip6tables na jednom stroji sucasneSamozřejmě
akym sposobom sprevadzkovat preklad IPv4-IPv6 (je NAT stabilny?)NAT? Fuj. Existuje několik mechanismů pro přechod. Nejsem takový guru abych ti konkrétně poradil. Snad by bylo nejlepší IPv6 přes ten firewall tunelovat přes to GRE.
??? Co tym myslite?To, co říkám. Jeden otazník k vytvoření otázky stačí. Možná by se dal použít NAT64 s vlastním prefixem. Nicméně to stále není typickým použitím této technologie a NAT64 je v tomto případě kanónem na vrabce.
Tiskni Sdílej: