abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2001 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Distro pro aplikac + dtb

    Dworzaaa avatar 22.2.2013 14:49 Dworzaaa
    Distro pro aplikac + dtb
    Přečteno: 225×
    Ahoj, omlouvam se, ze pokladam klasickou otazku na vyber distra, ale v mojem pripade jde o to, ze nemam moc zkusenosti se serverovyma variantama a jelikoz se jedna o studentskej projekt, kterej bude ve finale nasazenej do produkce v nemocnici, tak asi chapete, ze ackoliv to neni nic zivotne dulezityho, tak na ten server mame preci jen nejaky naroky. Byl bych rad, kdybyste mohli poradit ze svych zkusenosti nejakou distribuci, ktera by co nejlip pasovala na nasledujici pozadovany parametry:

    1) free, bez brutalnich naroku na HW, snadna na instalaci a administraci, bezpecna, idealne s vetsi komunitou uzivatelu pro pripadny reseni problemu technickyho razu (kdyz to tak po sobe ctu, tak snad to neni uplne utopie)

    2) aby se na tom dal rozebehnout jednak nejakej javovskej aplikac - JBoss AS/tomcat/Glassfish/necoDalsiho a jednak databaze - nejspis MySQL nebo Oracle 3) stabilni a dobre zdokumentovany

    Zatim mam v hledacku CentOS, pripadne FreeBSD se kterym ale nemam zadny zkusenosti a nevim, jak je to s podporou aplikaci.

    Diky za jakykoliv tipy a nazory na vasi oblibenou distribuci pro beh Java EE aplikaci :)

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    FrostyX avatar 22.2.2013 19:21 FrostyX | skóre: 27 | blog: Frostyho_blog | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distro pro aplikac + dtb
    Ahoj, omlouvam se, ze pokladam klasickou otazku na vyber distra
    Tak ji nepokládej, když stejně dostaneš klasické odpovědi. Nejlepší je použít to, co znáš. Když ti kouknu do profilu, tak vidím, že používáš ubuntu. Přoč nepoužít třeba ubuntu server?
    FrostyX.cz | 1984 was not supposed to be an instruction manual.
    Dworzaaa avatar 24.2.2013 02:11 Dworzaaa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distro pro aplikac + dtb
    Desktopovych ditribuci sem vyzkousel mraky, ale nemam zadny zkusenosti s distribucema na server.
    Řešení 1× (Dworzaaa (tazatel))
    FrostyX avatar 22.2.2013 19:49 FrostyX | skóre: 27 | blog: Frostyho_blog | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distro pro aplikac + dtb
    Taky by tě možná mohly zajímat výsledky ankety o nejoblíbenější distribuci návštěvníků abclinuxu.cz v kategorii server. Článek vyšel minulý týden a stále je na úvodní stránce - http://www.abclinuxu.cz/clanky/vysledky-ankety-o-nejoblibenejsi-distribuci-2013#server
    FrostyX.cz | 1984 was not supposed to be an instruction manual.
    Dworzaaa avatar 24.2.2013 02:14 Dworzaaa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distro pro aplikac + dtb
    dik :)
    23.2.2013 10:44 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Distro pro aplikac + dtb
    Taky třeba zjistit co v té nemocnici mají za OS na serverech - je blbost používat jiný jak už tam mají nějaký zavedený a správce se už v něm vyzná.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.