Valkey, tj. svobodný fork již nesvobodného Redisu, byl vydán v první major verzi 8.0.0 (GitHub). Ve čtvrtek proběhne ve Vídni Valkey Developer Day.
TamaGo je open source framework pro programování ARM a RISC-V systémů na čipu (SoC) v programovacím jazyce Go. Prezentace projektu z OSFC (Open Source Firmware Conference) v pdf na GitHubu.
Konference OpenAlt 2024 – jedinečné fórum, kde se každoročně sdružují lidé se zájmem o vývoj a využití svobodného a otevřeného softwaru a hardwaru, tvorbu, zpracování a zpřístupňování otevřených dat, svobodný přístup k informacím a vzdělávání – hledá přednášející, dobrovolníky a partnery. Konference proběhne 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Vstup je zdarma.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.10 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.11. Z Vídně, jelikož tam zítra začíná Open Source Summit Europe. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna. Později také na Linux Kernel Newbies.
Grocy je open source ERP systém. Ne však pro plánování zdrojů v podnicích ale v domácnostech. Spravovat lze zásoby, povinnosti a úkoly. Vytvářet nákupní seznamy. Ověřovat dostupnost surovin pro recepty. Plánovat jídelníčky. Vyzkoušet lze online demo. Vývoj probíhá na GitHubu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
3D tiskárny Original Prusa MK4S (a MK4) v kombinaci s Prusamenty PLA a PETG mají mezinárodně uznávanou certifikaci UL 2904 GREENGUARD, která potvrzuje splnění přísných bezpečnostních standardů pro VOC a UFP.
Byla vydána verze R1/beta5 open source operačního systému Haiku (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Společnost OpenAI představila novou řadu svých AI modelů OpenAI o1 navržených tak, aby "strávily více času přemýšlením, než zareagují". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.
Neni mi jasne jak je mozne podvrhnout zdrojou IP adresu na verejnem internetu. To si routery nekontroluji z jakych IP k nim paket dorazil a zda se s nim maji vubec zabyvat ? Kazdy poskytoval si preci hlida aby od nej ze site nesly jine adresy nez jake ma prirazene ne ? Pripadne jeho nadrazeny poskytovatel by mel zjistit ze k nemu chodi nesmysly.Když se najde síť, kde se to nekontroluje, tak je podvržení možné. Nejinak je tomu i u jiných sítí, např. pro velké provozovatele VoIP je také snadné uskutečnit přes PSTN hovor s podvrženým volajícím.
Myslím, že routre sú nastavené tak aby routovali prevádzku. Neviem o tom, že by routre riešili akú to má zdrojovú IP.
http://cs.wikipedia.org/wiki/IP_spoofing
http://www.root.cz/clanky/nocni-mura-jmenem-syn-flooding/
Tohle mohou kontrolovat jen ISP, protože tam je jasné, jaké zdrojové IP adresy mohou očekávat, ale když vidím třeba našeho schopného poskytovatele připojení, který nezvládl za měsíc opravit routování IPv6 (takže nedostane zaplaceno), tak se ani nedivím, že na takové pokročilé operace jich spousta peče.
BGP routery mohou (kvůli dynamickému síťování v Internetu) legálně dostávat libovolné pakety z libovolných tranzitních cest. Škoda, že RFC 3514 neprošlo
Teda mam ale mam na vyber mezi cenou X a 2x X.Za určitých okolností může být služba s dvojnásobnou cenou vhodnější.
Tiskni Sdílej: