abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 15:11 | IT novinky

    Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    30.4. 23:33 | Nová verze

    Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 23:11 | Nová verze

    Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 12:11 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    30.4. 11:44 | Komunita

    Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 01:11 | IT novinky

    Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 57
    29.4. 23:44 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    29.4. 17:44 | Nová verze

    Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 04:44 | Komunita

    Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    29.4. 03:55 | Nová verze

    VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (25%)
    Celkem 1469 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Odkud stahnout DANIX?

    19.8.2003 10:56 Marek Zahradka
    Odkud stahnout DANIX?
    Přečteno: 937×
    ahoj! potreboval bych helfnout. At prohlizim stranku http://www.ceskylinux.org/Download ze vsech ruznych smeru , tak nemuzu najit odkaz vedouci ke stazeni Danixu. Vi nekdo primy odkaz vedouci k ISO souboru?

    diky.

    Odpovědi

    19.8.2003 11:02 Ondra 'Kepi' Kudlík | skóre: 29 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Odkud stahnout DANIX?
    Na debianím srazu říkal autor, že se to bez problémů dozvíš na irc danixu... V současné době myslím jednají o vhodném mirrorování, zatím je to asi spíše problém.
    19.8.2003 11:05 Marek Zahradka
    Rozbalit Rozbalit vše Odkud stahnout DANIX?
    no ja jsem tam uz psal .... nikdo mi neodpovedel :( achjo ...
    19.8.2003 11:16 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Odkud stahnout DANIX?
    ftp.sh.cvut.cz/MIRRORS/www.ceskylinux.org/DaNiX
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    19.8.2003 11:41 Marek Zahradka
    Rozbalit Rozbalit vše Odkud stahnout DANIX?
    ok diky ..uz to stahuju... jeste maly dotaz: na zdejsim diskuznim foru jsem se docetl ze existuje verze Danix 0.9 RC3 .. jak je to s ni ? je uz dostupna? a jeste jeden maly: proc tam proboha lezou vsude ty fialovy nadratovany tucnaci? vzdyt to pusobi desne neduveryhodne...
    19.8.2003 12:45 Alekibango (autor DaNiXu)
    Rozbalit Rozbalit vše Odkud stahnout DANIX?
    ahoj, rc-2 je hooodne stary(i kdyz docela povedeny). Posledni verze, ktera je venku, je 2003-07-03, ktera je napriklad na ftp://hladnov.osu.cz/pub/linux/distributions/danix Tam ale ted maji 'pradninove problemy', takze momentalne je nutno ke stazeni pouzit bittorrent. To je v zasade spravna a nejlepsi moznost, jede to na kazdem operacnim systemu, je to spolehlive a bezpecne. Tady je navod: http://www.zug.cz/Members/mab/ Jedna se o dalsich FTP archivech. Brzo by mel byt k dispozici novy, o hodne lepsi release, prinasejici nadherne crystal ikony verze9, openoffice1.1 a dalsi krasny software. O tomto relese se pravdepodobne nekde doctete, budeme o tom hodne mluvit a objevi se i nejake bannery :). Pro nejnovejsi informace prijde na irc.freenode.net, kanal #danix (jsme tady na lidi hodni, ne jako na nekterych jinych kanalech, kterym oznaceni kanal opravdu sedi) Ale uvedomte si, ze vetsina stalych clenu kanalu se snazi pracovat a dejte nam alespon 10 minut, abychom si dotazu vsimli. Uz asi 20 lidi mi uteklo tesne predtim, nez jsem jim stihl odpovedet :(. Pomaha taky psat jmena ostatnich (alekibango), takze jim to na jejich pocitaci pipa -- to si pak vsimneme mnohem driv, ze se neco deje :) btw: pripravujeme danix-server, obsahujici podporu virtualnich serveru, takze bude mozne na jednom pocitaci mit nainstalovanych treba 50 virtualnich stroju a dat lidem dokonce ROOTa, aniz byste se museli bat. Vas stary server se dokonce da pouzit jako jeden z mnoha novych virtualnich serveru, takze prechod na danix-server bude relativne snadny a bezpecny. s pozdravem David Pravec aka Alekibango
    21.8.2003 10:53 Marek Zahradka
    Rozbalit Rozbalit vše Odkud stahnout DANIX?
    to jsou dobre zpravy! uz se tesim!! :)))
    21.8.2003 15:09 David Pravec (alekibango)
    Rozbalit Rozbalit vše uz zase jede take FTP a HTTP mirror
    Pro netrpelive, co nechteji zkouset bittorrent a chteli by se podivat na posledni uverejnenou verzi, mame ftp a http mirrory opet v provozu: Doporuceny mirror: ftp://hladnov.osu.cz/pub/linux/distributions/danix a take jeden pomalejsi, ale docela spolehlivy: http://azazel.edunix.cz/~alekibango/ nyni dostupna (a uz mirne postarsi) verze 2003-07-03 ma nasledujici chyby: * nejede cestina v textove konzole, * openoffice je potreba pred pouzitim nakonfigurovat, * mozilla ma osklive fonty v menu, * sb audigy se sam nenadetekuje. v nove verzi bude vse toto opraveno :) BTW: Linus prohlasil o SCO, ze asi museji kourit crack, tak jsou jejich tvrzeni nehorazna a nesmyslna. Vice na http://www.eweek.com/article2/0,3959,1227128,00.asp david pravec
    21.8.2003 22:28 Marek Zahradka
    Rozbalit Rozbalit vše uz zase jede take FTP a HTTP mirror
    No mozna, ze kvuli tomu huleni jsou v SCO ve ztrate ...takze ted shanej nejaky to sustivo aby party mohla pokracovat... Jen by me zajimalo, jestli tomu co rikaj opravdu verej... Jeste malou otazku k te zmince o tech virtualnich serverech... To bude neco na zpusob http://devil-linux.org/ ? Co ty fialovy tucnaci? nesli by udelat takovy hezoucky jako na Slackware Live CD?
    20.3.2004 00:50 David Pravec (alekibango)
    Rozbalit Rozbalit vše re: virtualni servery
    viz www.linux-vserver.org budu o tom mluvit v sobotu 3.4 na linuxexpo.cz

    vsichni jsou vitani :)

    A co se tyka sco, tak podle http://www.opensource.org/halloween/halloween10.html je to opravdu zajimave.
    9.4.2004 09:26 mhepp
    Rozbalit Rozbalit vše Re: re: virtualni servery
    Hlavne bys mel taky pridat, ze novy danix je venku! dalsi zpravy a novinky hledejte na novych strankach www.danix.cz --mhepp
    9.4.2004 16:44 X3 | blog: Půlnoční blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Odkud stahnout DANIX?
    http://danix.hladnov.osu.cz/DaNiX.latest.iso
    Kuk :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.