abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | Nová verze

    Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 17:22 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    14.7. 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 399 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Jak na 'alternativu' Androidu nebo Linuxu na tabletu ?

    8.11.2013 10:10 Ray
    Jak na 'alternativu' Androidu nebo Linuxu na tabletu ?
    Přečteno: 785×
    Zdar vespolek :) Net je prilis plnej informaci tohoto razu, nez aby bylo jednoduche z toho vytahnout co potrebuju, tak budu rad, za kazdou radu, predem diky.

    Potrebujeme udelat ovladatko na nejakej system, takze klasicky nejakej tablet (Cube U25GT a podobna zarizeni) a v tom soft. Nicmene, vzhledem k povaze to nemuze byt beznej soft ala Android, Japko ci Widle. Muselo by se to KOMPLETNE orezat, aby tam nebezelo nic kromne nasi app. Coz vidim, jako problem. A rootovat std soft mi neprijde jako vhodne reseni.

    Potrebovali bysme vybrat nejakej vhodnej HW z Ciny a naportovat na to Linux, pripadne 'free' verzi Androidu. Bylo by v zasade idelani mit jadro a funknci komuniace a nejco jako SD knihovnu na grafiku. Vyradit co nejvic nejvic vrstev, hlavne prohlizec a cokoliv, co ma miliony zbytecnych radku, co se muzou pokazit ;-)

    Netusite nekdo, kde se da sehnat nekdo, kdo by se pro toto dal zaplatit ? Vystup necht je normlane opensource, s tim problem neni, ale u nas nema nikdo casovou kapacitu si ted hrat s tema vecma, zkoumat ovladace, ....

    Principielne staci zakladni funkce - zobrazit 'grafiku' (tu si vyrendrujem sami), konektivita a to je vse.

    Diky za kazdej hint :) Klidne odkaz na fora, kde se pohybou lidi z tehle branze, at se muzu poptat tam.

    Ray

    Odpovědi

    Luboš Doležel (Doli) avatar 8.11.2013 11:03 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na 'alternativu' Androidu nebo Linuxu na tabletu ?
    Třeba USI nebo Wind River.
    8.11.2013 11:37 gsnak | skóre: 22 | blog: gsnak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na 'alternativu' Androidu nebo Linuxu na tabletu ?
    Podobná téma sa tu nedávno riešila: Tables s native linuxem
    Čo Rys, to vrah!
    8.11.2013 15:38 ET
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na 'alternativu' Androidu nebo Linuxu na tabletu ?
    hehe, mno ten dotaz byl muj a nakonec jsem kopuil teda ten nexus7 (novou verzi 2013 za ~6,5kKc) a uz jsem si s tim trochu hral - snazil jsem se prekompiloat jadro s loop-device podporou (default kconfig, jen ten loop-device navic) a zatim to nebootuje - nevim jestli to neni nejak osetreny (secure boot bo co), nebylo na to moc casu/nalada takze moc neporadim, jen vim ze tam droid nezustane

    PS: kdyz jsem cetl blog http://www.abclinuxu.cz/blog/hans_blog/2013/8/zmena-velikosti-diskovych-oddilu-na-mtk6577-telefonu tak to minimalne na telefonech neni tak easy, jak jsem cekal
    12.11.2013 13:05 Ray
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na 'alternativu' Androidu nebo Linuxu na tabletu ?
    A zjistit, co se tam presne deje muzes ? Resp. budu rad, kdyz das vedet zkusenosti, az te to nastve a vhrnes se na to znova :)

    Mne nejvic desi to, ze to je spotrebka. Nejaky cas to spolkne, bude to fungovat ale za pul roku to uz nekoupis. A muze to bejt dokola...

    Diky

    R.
    12.11.2013 17:22 ET
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na 'alternativu' Androidu nebo Linuxu na tabletu ?
    Jo, az se na to znova vrhnu tak to pak sepisu a zpublikuju - nevim jestli zrovna tady, nechi se registrovat kvuli jednomu navodu ;-)

    Mne nejvic desi to, ze to je spotrebka - jo, se zivnotnosti je to obecne spatny. Osobne bych sel cestou nejakyho "otevrenyho" reseni - takze bych zkusil poskladat treba rPI s baterkou - i kdyby to pak prestali vyrabet, bude toho vsude hooodne, popr. to pak nekdo na zakazku vyrobi ;)

    12.11.2013 18:40 Ray
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na 'alternativu' Androidu nebo Linuxu na tabletu ?
    Kdyby se ti to povedlo, muzem se klidne domluvit na zaplaceni te portace pro nas pripadne, kdybys mel zajem.

    HW neni problem. Myslim jako cipy, deska, ... Problem je mechanicno. To je u nas extremne drahe....

    R.
    8.11.2013 12:39 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na 'alternativu' Androidu nebo Linuxu na tabletu ?
    Jaký máš na vývoj takového vlastního SW řešení rozpočet? Už máte něco hotové? Co to má umět?
    8.11.2013 15:08 Ray
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na 'alternativu' Androidu nebo Linuxu na tabletu ?
    To záleží na tom, co by to "bylo", jesli kompletni service, tj. dohodne se HW, připraví se jádro, které tam pojede, nebo jen patche bez ovladačů, ... a podobně. Navíc, při každé změně, až začnou vyrábět jiný typ placky, se to bude muset zopáknout. Otázku bych dal tedy opačně, co bys mohl udělat a co bys za to chtěl :) Případně můžem podebatovat na ray|unreal64(.)net

    Hotové jsou kvanta věcí, HW, SW, ... Většina na navazující HW, tohle má být jedno z ovládátek. To značné míry samostatné.

    R.
    8.11.2013 19:13 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na 'alternativu' Androidu nebo Linuxu na tabletu ?
    Nešlo o mě, ale zda máte představu, kolik to tak může stát. To je pro výběr řešení dost podstatné a nezaznělo to tu.
    8.11.2013 22:34 Ray
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na 'alternativu' Androidu nebo Linuxu na tabletu ?
    No, kdyz spocitam svuj cas, odhadem, co tyhle veci veci bezne stoji, tak je to v destikach tisic jednoznacne, nekde v radu 100-200K penez...

    R.
    8.11.2013 20:07 pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na 'alternativu' Androidu nebo Linuxu na tabletu ?
    Startup?
    8.11.2013 22:36 Ray
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na 'alternativu' Androidu nebo Linuxu na tabletu ?
    To uz je davno rozjetej vlak a docela velkej. V konecnem dusledku nejsou problem $ ale lidi. To je ten prus....

    R.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.