Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Zdar, v prvni rade bych se chtel omluvit, ze tady otravuji s offtopic prispevkem, ale netusim kam s tim jinam.
Jak si nekteri z vas vsimli, na mistnich diskuzich pod clanky se jeden mistni nevyrovnany troll vydava za me a vytvari flamy pod mym jmenem.
Proto by me zajimalo, jestli je tu mozne dostat ban nebo zabranit zneuzivani nicku jinych osob. Anebo jestli si mam proste zalozit prozatimni ucet a pockat, az to toho pubertaka prestane bavit.
Diky za odpovedi
PS: vas editor automaticky pridava span, ackoliv pak vyskoci chyba, ze span je zakazan
Řešení dotazu:
Já používám cca 80 IP adres , to jako mám mít 80 registrací ? Nesmysl.
Jednoduše kontrolu databáze registrovaných nicků při odesílání anonymů a pokud se nick shoduje neodeslat a požádat o jiný nick nebo přihlášení pro ověření totožnosti.
Tak to funguje všude.
Plus deset. Za mě se sice nevydává žádný anonymní troll, nýbrž normální registrovaný uživatel, nicméně i tak může být konflikt nicků občas nepříjemný. Administrátoři opakovaně odmítli záležitost řešit s tím, že každý může mít nick, jaký chce. To je poněkud absurdní pohled na věc, řekl bych. Chápu, že nick a login jsou dva různé identifikátory, ale přece jen by oba dva měly být jednoznačné. Tohle je otravný problém, který by se měl podle mého mínění co nejdřív odstranit. Opravu by snad dokázal nakódit i student prvního ročníku informatiky za odpoledne.
Stačilo by zavést jednoduchá pravidla. Zaprvé, neregistrovaní uživatelé by nesměli použít nick žádného registrovaného uživatele. Pokud někdo chce používat svůj nick bez přihlášení k abclinuxu, což někteří dělají, každý přece může mít v nastavení profilu checkbox, kterým anonymní používání svého nicku povolí, chce-li. To taky není rocket science, vážně ne. Zadruhé, bylo by zakázáno zvolit si nick, který už nějaký registrovaný uživatel má, a u existujících konfliktních nicků by se ten „mladší“ resetnul třeba na přihlašovací jméno či jiný vhodný řetězec. Opravdu mi hlava nebere, proč abclinuxu.cz už pár let takhle otravný problém přehlíží. Dal by se vyřešit asi tak do hodiny, jen kdyby k tomu existovala trocha dobré vůle.
+1
Tiskni
Sdílej: