Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
Zdar, v prvni rade bych se chtel omluvit, ze tady otravuji s offtopic prispevkem, ale netusim kam s tim jinam.
Jak si nekteri z vas vsimli, na mistnich diskuzich pod clanky se jeden mistni nevyrovnany troll vydava za me a vytvari flamy pod mym jmenem.
Proto by me zajimalo, jestli je tu mozne dostat ban nebo zabranit zneuzivani nicku jinych osob. Anebo jestli si mam proste zalozit prozatimni ucet a pockat, az to toho pubertaka prestane bavit.
Diky za odpovedi
PS: vas editor automaticky pridava span, ackoliv pak vyskoci chyba, ze span je zakazan
Řešení dotazu:
Já používám cca 80 IP adres , to jako mám mít 80 registrací ? Nesmysl.
Jednoduše kontrolu databáze registrovaných nicků při odesílání anonymů a pokud se nick shoduje neodeslat a požádat o jiný nick nebo přihlášení pro ověření totožnosti.
Tak to funguje všude.
Plus deset. Za mě se sice nevydává žádný anonymní troll, nýbrž normální registrovaný uživatel, nicméně i tak může být konflikt nicků občas nepříjemný. Administrátoři opakovaně odmítli záležitost řešit s tím, že každý může mít nick, jaký chce. To je poněkud absurdní pohled na věc, řekl bych. Chápu, že nick a login jsou dva různé identifikátory, ale přece jen by oba dva měly být jednoznačné. Tohle je otravný problém, který by se měl podle mého mínění co nejdřív odstranit. Opravu by snad dokázal nakódit i student prvního ročníku informatiky za odpoledne.
Stačilo by zavést jednoduchá pravidla. Zaprvé, neregistrovaní uživatelé by nesměli použít nick žádného registrovaného uživatele. Pokud někdo chce používat svůj nick bez přihlášení k abclinuxu, což někteří dělají, každý přece může mít v nastavení profilu checkbox, kterým anonymní používání svého nicku povolí, chce-li. To taky není rocket science, vážně ne. Zadruhé, bylo by zakázáno zvolit si nick, který už nějaký registrovaný uživatel má, a u existujících konfliktních nicků by se ten „mladší“ resetnul třeba na přihlašovací jméno či jiný vhodný řetězec. Opravdu mi hlava nebere, proč abclinuxu.cz už pár let takhle otravný problém přehlíží. Dal by se vyřešit asi tak do hodiny, jen kdyby k tomu existovala trocha dobré vůle.
+1
Tiskni Sdílej: