Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Řešení dotazu:
Zvážil bych změnu desktopového prostředí. Stejně se z něj pouští jen aplikace.Ty to víš, já to vím, moje máma to ví
Tak Gnome a Debian je vskutku smrtelná kombinace. To zkrátka nemá cenu zkoušet.
Ne, není to normální. Debian není smůla, ale špatná volba. Ve všech normálních distribucích a mimo ostudu svobodného desktopu zvanou Gnome funguje přepínání uživatelů bez nejmenších problémů.
Poslední dobou mám stále častěji dojem, že recept na řešení drtivé většiny „problémů“ s Linuxem je překvapivě jednoduchý: vyhnout se Gnome, Debilanu a Blbuntu.
A ty sa vyhybaj diskusii o debiane ! Myslím, že diskutujúci nepotrebuje poznať tvoj názor. Lebo už to dokola opakuješ. Nie si chronicky hater ? Predpokladám že nikto nechce plytvať výkonom na neustále kompilovanie zo zdrojakov. Mohol by si radšej využiť čas a hlásiť chyby, narhnúť riešenie.
K systemd to je súper užasne keď to havaruje na totálnej blbosti ako je shutdown. To čo ma byť veď tento systemd mal nahradiť zaostali sysv ? Sysv narozdiel od systemd vypne systém bez problémov. To je príklad softvéru ktorý nie je dostatočne otestovaní. Myslím, že je nevhodne aby som musel urobiť viac ako dva reštarty aby som sa systemd zbavil.
Prajem pekný deň v behu cez hranu a ultra novým sw.
Nemám dôvod hlásiť chybu komponentu ktorý nechcem používať. Tu išlo skôr o porovnanie sw ktorý nie je dostatočne otestovaní.
Mňa sláva nezaujíma. Považujem to za zbytočne.
Takže ta chyba tě najednou nezajímá? Místo toho se chceš raději hádat o nesmyslech a útočit adhominem na oponenta? A ještě jsi na to hrdý? :-O
Vidím, že to vyvolalo flame. Vec ktorú riešite sa týka linuxu ? Ja si to nemyslím. Dôležitejšie je hladanie riešenia problému s prihlasovaním v debiane jessie.
Kdo jsou Ti "všichni"? Jinou váhu má slovo člověka, který si spravuje svůj vlastní desktop a pak šíří v diskuzích svůj subjektivní pocit. A jinou má slovo admina, který se stará o mnoho desktopů a je za každou chybu potrestán, takže si hodně dobře rozmyslí jestli vsadí na "stable" či "testing".
Když nyní problém vyřešíš, myslíš si, že se znovu nevrátí s další aktualizací, případně se nerozbije něco jiného? Myslím, že není dobré dělat z uživatelů, kteří o to nestojí testery.
Zkus si odpovědět na otázku. Jaká distribuce bude obsahovat méně chyb, které budou znepříjemňovat život jejím uživatelům?
Tiskni
Sdílej: