Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Nechci žádný šmírácký OS. Takže Android nepadá v úvahu.Proto jsem psal to o tom zkurveném systému.
Ještě jsem se nerozhodnul, jak moc bych byl ochoten věčit věcem jako Cyanomogjaxetojmenuje...Věřit možná jo, ale pokud si to představuju správně (tj. jako NSA Android bez bloatware a bez NSA), tak je to stejně trochu zkurvený ;)
Jsi naivní, o ničem takovém nevím. Lidi, které znám, používají app v telefonech a jsou plně spokojeni. Offline s OSM je třeba "MapFactor: GPS Navigation", který je free s OSM mapama a je v offline verzi.
Dost lidí používá Sygic, který je placený, ale má update do konce života. Další sorta lidí si vystačí s Google online navigací. Já osobně používám Waze, který je online nad OSM a má ty nejlepší dopravní infa, co znám. Je to sociální navigace, ale je to snad jediný případ, kdy se sociální síti nebráním, protože pro lidi, co hodně jezdí, je to pecka.
A konečně i ten TomTom je pro Android.
Podle mně nic lepšího není a nic horšího bych nechtěl. Další věcí je, že není nad aktuální dopravní infa.
Jinak google vrací hlášky jako : OpenGTS, GpsDrive, RoadMap, Viking, Navit, QLandkarte GT, OpenCPN, viz : TuxMobil
Zdar Max
Dopravní info mi stačí v rádiu. Stejně nejlepší navigace je ta, kterou má člověk ve své vlastní hlavě. Jenže občas je potřeba operativně zajet do neznámých oblastí bez toho, aniž by měl člověk čas si trasu naučit nazpaměť...
Hm, si říkám, to opravdu neexistuje nějaká navigace, kterou by nešlo nějak snadně hacknout a nalít tam nějaké free řešení?
Co třeba nějaký android telefon a nahrát do něj Ubuntu Touch nebo FirefoxOS (obé upravený linux s dostupnými zdrojovými kódy.) Netuším, jestli na to existují nějaké navigační aplikace, ale asi jo.Hm, si říkám, to opravdu neexistuje nějaká navigace, kterou by nešlo nějak snadně hacknout a nalít tam nějaké free řešení?
Jinak google vrací hlášky jako : OpenGTS, GpsDrive, RoadMap, Viking, Navit, QLandkarte GT, OpenCPN,IMO za vyzkoušení stojí jedině navit. Kdysi jsem řešil navigaci z notebooku a navit je jediný, který dobře funguje i offline a má rozumnou navigaci. Akorát je docela opruz ho nastavit, protože má až moc nastavení. Bezvadný by byl monav, protože měl na rozdíl od Navitu hodně rychlé (a pěkné) vykreslování, ale už je pár let mrtvý.
Tak je mi právě záhada, proč by se toho chtěl někdo zbavovat, za předpokladu, že ten chipset nebo driver bude mít schopnost poznat, že jeden ze systémů lže a data od něj ignorovat.
jak to pozná, který systém lže?
Tiskni
Sdílej: