Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Nechci žádný šmírácký OS. Takže Android nepadá v úvahu.Proto jsem psal to o tom zkurveném systému.
Ještě jsem se nerozhodnul, jak moc bych byl ochoten věčit věcem jako Cyanomogjaxetojmenuje...Věřit možná jo, ale pokud si to představuju správně (tj. jako NSA Android bez bloatware a bez NSA), tak je to stejně trochu zkurvený ;)
Jsi naivní, o ničem takovém nevím. Lidi, které znám, používají app v telefonech a jsou plně spokojeni. Offline s OSM je třeba "MapFactor: GPS Navigation", který je free s OSM mapama a je v offline verzi.
Dost lidí používá Sygic, který je placený, ale má update do konce života. Další sorta lidí si vystačí s Google online navigací. Já osobně používám Waze, který je online nad OSM a má ty nejlepší dopravní infa, co znám. Je to sociální navigace, ale je to snad jediný případ, kdy se sociální síti nebráním, protože pro lidi, co hodně jezdí, je to pecka.
A konečně i ten TomTom je pro Android.
Podle mně nic lepšího není a nic horšího bych nechtěl. Další věcí je, že není nad aktuální dopravní infa.
Jinak google vrací hlášky jako : OpenGTS, GpsDrive, RoadMap, Viking, Navit, QLandkarte GT, OpenCPN, viz : TuxMobil
Zdar Max
Dopravní info mi stačí v rádiu. Stejně nejlepší navigace je ta, kterou má člověk ve své vlastní hlavě. Jenže občas je potřeba operativně zajet do neznámých oblastí bez toho, aniž by měl člověk čas si trasu naučit nazpaměť...
Hm, si říkám, to opravdu neexistuje nějaká navigace, kterou by nešlo nějak snadně hacknout a nalít tam nějaké free řešení?
Co třeba nějaký android telefon a nahrát do něj Ubuntu Touch nebo FirefoxOS (obé upravený linux s dostupnými zdrojovými kódy.) Netuším, jestli na to existují nějaké navigační aplikace, ale asi jo.Hm, si říkám, to opravdu neexistuje nějaká navigace, kterou by nešlo nějak snadně hacknout a nalít tam nějaké free řešení?
Jinak google vrací hlášky jako : OpenGTS, GpsDrive, RoadMap, Viking, Navit, QLandkarte GT, OpenCPN,IMO za vyzkoušení stojí jedině navit. Kdysi jsem řešil navigaci z notebooku a navit je jediný, který dobře funguje i offline a má rozumnou navigaci. Akorát je docela opruz ho nastavit, protože má až moc nastavení. Bezvadný by byl monav, protože měl na rozdíl od Navitu hodně rychlé (a pěkné) vykreslování, ale už je pár let mrtvý.
Tak je mi právě záhada, proč by se toho chtěl někdo zbavovat, za předpokladu, že ten chipset nebo driver bude mít schopnost poznat, že jeden ze systémů lže a data od něj ignorovat.
jak to pozná, který systém lže?
Tiskni
Sdílej: