Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Nechci žádný šmírácký OS. Takže Android nepadá v úvahu.Proto jsem psal to o tom zkurveném systému.
Ještě jsem se nerozhodnul, jak moc bych byl ochoten věčit věcem jako Cyanomogjaxetojmenuje...Věřit možná jo, ale pokud si to představuju správně (tj. jako NSA Android bez bloatware a bez NSA), tak je to stejně trochu zkurvený ;)
Jsi naivní, o ničem takovém nevím. Lidi, které znám, používají app v telefonech a jsou plně spokojeni. Offline s OSM je třeba "MapFactor: GPS Navigation", který je free s OSM mapama a je v offline verzi.
Dost lidí používá Sygic, který je placený, ale má update do konce života. Další sorta lidí si vystačí s Google online navigací. Já osobně používám Waze, který je online nad OSM a má ty nejlepší dopravní infa, co znám. Je to sociální navigace, ale je to snad jediný případ, kdy se sociální síti nebráním, protože pro lidi, co hodně jezdí, je to pecka.
A konečně i ten TomTom je pro Android.
Podle mně nic lepšího není a nic horšího bych nechtěl. Další věcí je, že není nad aktuální dopravní infa.
Jinak google vrací hlášky jako : OpenGTS, GpsDrive, RoadMap, Viking, Navit, QLandkarte GT, OpenCPN, viz : TuxMobil
Zdar Max
Dopravní info mi stačí v rádiu. Stejně nejlepší navigace je ta, kterou má člověk ve své vlastní hlavě. Jenže občas je potřeba operativně zajet do neznámých oblastí bez toho, aniž by měl člověk čas si trasu naučit nazpaměť...
Hm, si říkám, to opravdu neexistuje nějaká navigace, kterou by nešlo nějak snadně hacknout a nalít tam nějaké free řešení?
Co třeba nějaký android telefon a nahrát do něj Ubuntu Touch nebo FirefoxOS (obé upravený linux s dostupnými zdrojovými kódy.) Netuším, jestli na to existují nějaké navigační aplikace, ale asi jo.Hm, si říkám, to opravdu neexistuje nějaká navigace, kterou by nešlo nějak snadně hacknout a nalít tam nějaké free řešení?
Jinak google vrací hlášky jako : OpenGTS, GpsDrive, RoadMap, Viking, Navit, QLandkarte GT, OpenCPN,IMO za vyzkoušení stojí jedině navit. Kdysi jsem řešil navigaci z notebooku a navit je jediný, který dobře funguje i offline a má rozumnou navigaci. Akorát je docela opruz ho nastavit, protože má až moc nastavení. Bezvadný by byl monav, protože měl na rozdíl od Navitu hodně rychlé (a pěkné) vykreslování, ale už je pár let mrtvý.
Tak je mi právě záhada, proč by se toho chtěl někdo zbavovat, za předpokladu, že ten chipset nebo driver bude mít schopnost poznat, že jeden ze systémů lže a data od něj ignorovat.
jak to pozná, který systém lže?
Tiskni Sdílej: