Byla vydána nová verze 2023.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Vypíchnout lze podporu Cloud ARM64, Vagrant Hyper-V a Raspberry Pi 5.
Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Dobrý den.
Odešla na mém noťasu grafika a já se to snažím vyřešit. Opravu jsem již zavrhl a tak mne nic jiného nezbývá, neš se porozhlédnout po novém notebooku. Vyrazil jsem do obchodů, na internet a čtu různé články a doporučení.
Myslel jsem si, že příjdu do obchodu a odborník poradí. Člověk nemůže mít specializaci přece na vše. Po dvou dnech zjišťuji, že musím mezery přeci jenom alespoň trochu doplnit. Ať vlezu do jakéhokoliv obchodu, tak defakto každý výrobek i ten nejhorší je vynikající a není skoro žádný problém. Jenom a jedině je hlavně rozdílná cena. Na internetu jsem našel jenom asi 35tisíc různých nabídek. Napřiklad na Heureka.cz jsem se prokousal asi do poloviny a potom jsem to vzdal.
Připadám si spíš, jak zavalený horník. Rozhodně si nemohu stěžovat na nedostatek zboží.
Něco jsem si nastudoval na internetu. Ale o moc dál jsem se zatim nedostal. Pomohlo mě několik článků. Snad ten nejzajmavější byl tento: http://notebookblog.cz/technika/navody/pozor-pri-vyberu-levneho-notebooku-nebezpeci-procesoru-celeron-a-pentium-n/
Nevím jak dál a proto jsem tady. Kdysi zde Pepe napsal: "Nejhorší je, že si někdo koupí věc a pak hledá jak to bude v linuxu pracovat a diví se. Místo toho, aby se nejdříve zeptal a potom kupoval."
Ochota v obchodě je zřejmě na bodu mrazu. Dostanete nabídkový list a každý kouká, kdy už vypadnete. Zeptáte se, zda nemají notebook třeba také bez OS. "Nemáme. Jen to co je v nabídce!"
Nevím. Nechci procesor Atom a ani jeho odvozeniny. Myslím, že i když nemohu dát nějaké velké prostředky, tak by procesor měl být v úrovni min. něco jako IntelCore i3 .... Nevím zda jsem se vyjádřil správně a zda to pochopíte. Jsem jenom uživatel.
Prosím o nějaké jednoduché rady. Třeba jak poznám, že na netebooku pojede linux bez problémů. Na co si mám dát hlavně pozor? Co si mám pohlídat?
Volám o pomoc ze závalu. Nenechte mne prosím pod závalem zasypaného. Všem předem moc a moc děkuji za rady. Přeji pěkný a úspěšný den. Ondra
Řešení dotazu:
Tiskni
Sdílej: