Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Jedná se o dokumenty, fotky, videa aj.Uvědom si jednu věc: všechny formát jsou v současnosti již komprimované. Následná komprese prostě už nic nepřinese. Tedy alespoň nic, co by bylo zajímavé z hlediska ušetřeného místa.
Osobně bych to do ničeho nebalil a zkopíroval celou strukturu, poškozený obrovský soubor je náročnější na obnovu, než jednotlivé soubory.Na druhou stranu k jednomu obrovskému souboru lze spočítat třeba pomocí
par2
samoopravný kód a taky jde třeba snadno zašifrovat. Na filesystému tohle ještě nikdo neimplementoval (pokud jo, sem s tím, hned použiju!).
Jakýsi hnusný mezikrok by mohl být soubor, ve kterém se vytvoří filesystém (a třeba ještě předtím šifrované zařízení). Takto občas šifrovaně zálohuji…
bmp :)
Uvědom si jednu věc: všechny formát jsou v současnosti již komprimované.
Nikde nebylo receno o jake jde dokumenty a samozrejme to neni pravda. Treba fotky, zvlaste pro profi pouziti, byvaji ve formatu RAW...
Pokud ale jsou uz komprimovany nic nebrani ve WinZipu, jde to i v linux verzi zipu, zvolit volbu NoCompression
No a pokud chces tento archiv mountovat v linuxu tak osobne bych to asi zabalil do ISO image a ten potom namountoval
mount -o loop /cesta/isofile.iso /nekam/to/pripoj
Pokud bude pro tebe vysledny soubor velky tak WinZip, pokud se dobre pamatuju, umi vicesvazkovy archiv.
No a pokud chces tento archiv mountovat v linuxu tak osobne bych to asi zabalil do ISO image a ten potom namountovalPokud je to pro Linux, tak si nejsem úplně jistý proč takový zastaralý formát, který je potřeba i na ty nejzákladnější věci používat s nějakými vzájemně nekompatibilními rozšířeními. Proč ne SquashFS?
ani ne, ja si to treba nemyslim. zatimco nastroje pro vytvoreni zip archivu a iso image ve win jsou standardne pritomny tak squashfs ne. ten by musel doinstalovat a navic jsou to nejake cygwin binaries jak se pise treba tady http://labalec.fr/erwan/?p=1363
takze me squashfs ve win, jak pises "bez komplikací :)", urcite neprijde
osobne bych si radeji vystacil se standardnimi nastroji nez neco dalsiho instalovat
"Ahoj, potřebuji zazálohovat tak 300GB dat ve Windows."
Viz. http://www.nikonusa.com/en/Learn-And-Explore/Article/ftlzi4ri/nikon-electronic-format-nef.html
Pricemz dulezita je vetaThe NEF file is written to the memory card in either an uncompressed or "lossless" compressed form.
Takze to znamena, ze vubec neni jiste jestli jsou komprimovana jakoukoli kompresi.
original
"Nikde nebylo receno o jake jde dokumenty a samozrejme to neni pravda. Treba fotky, zvlaste pro profi pouziti, byvaji ve formatu RAW..."
"Rozporoval jsem váš komentář, že RAW nikdy komprimované nejsou."
to asi teda bude k jinemu komentari. nikde tam nevidim ani slovo o kompresi. a pokud by sis precetl vse tak bys vedel, ze jsem taky napsal:
"Pokud ale jsou uz komprimovany nic nebrani ve WinZipu, jde to i v linux verzi zipu, zvolit volbu NoCompression"
tudiz se miz zda tvuj komentar o (ne)komprimovanem RAWu celkem nepodstatnyARJ http://arj.sourceforge.net/
Tiskni
Sdílej: