Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
proxycommand
, jenže tohle řešení je takové nic moc (problémy s přenosem souborů v MC, ConnectBot na tabletu pro jistotu proxycommand
vůbec neumí,...). Napadlo mě, že bych SSH těch počítačů zpřístupnil přímo, tj. prostě přesměroval příslušný port přes domácí NAT ven (mám veřejnou IP). Přihlašování heslem je zakázané, používám zásadně přihlašování klíčem. Otázka je jasná - může to znamenat nějaké riziko? Jsem poněkud paranoidní osoba, tak chci mít jistotu.
Řešení dotazu:
Kvôli atakom na ssh port je vhodné zmeniť číslo portuKvůli pohodlné práci s SSH je vhodné ho neměnit.
:2222
nebo -p 2222
asi nebude to nepohodlné.
Otázka je jasná - může to znamenat nějaké riziko?Trochu (například někdo zase zjistí, že OpenSSL v některých distribucích generuje snadno faktorizovatelné klíče). Myslím ale že je minimální a jsou zajímavější cíle.
Já bych k jinému portu neměl až takové výhrady, kdyby to bylo zdůvodněné.Což ovšem typicky není, navíc je ten port nesmyslný. Já osobně nechávám poslouchat SSH (nebo nějakou proxy) na portu 443 pro případ, že se na 22 odněkud nedostanu. To považuju za dobré zdůvodnění.
Já osobně nechávám poslouchat SSH (nebo nějakou proxy) na portu 443 pro případ, že se na 22 odněkud nedostanu. To považuju za dobré zdůvodnění.Tam už mám OpenVPN, to neklapne... Tedy, existuje jakási magořina, která by to umožnila, na jméno si teď nevzpomenu, ale obávám se, že výsledek by asi byl ten, že se tam nedostanu ani přes SSH, ani přes OVPN.
Tam už mám OpenVPN, to neklapne...Tak v čem je problém? Připojíš se na OpenVPN a přes ní se dostaneš i na SSH.
Nevím proč - že by blokovaly i odchozí porty tam nevidím důvod je blokovatTo, že vy nevidíte důvod ty porty blokovat, neznamená, že ve spoustě sítí zablokované nejsou. Já zase nevidím důvod přesouvat SSHD na jiný port, a také to neznamená, že to nikdo nedělá.
Jinak jedno to není když jsem to měl na portu 22 tak jsem za den měl několik stovek pokusů o hádání hesel a pod...co to mám na jiném portu tak žádné útoky nejsou - pouze ojediněle.To jste ale nenapsal žádný důvod, proč by to nebylo jedno. To, že jste zaznamenal nějaké pokusy, je pouze konstatování stavu – a k tomu by ještě bylo potřeba připojit nějaké zdůvodnění, třeba že je to špatné a proč. Ale to už by byl klasický flamewar.
proxycommand
skrz router, jenže s tím byly problémy.
Tiskni
Sdílej: