Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Řešení dotazu:
Git nainstaluješ pomocí správce balíčků své distribuce. (Neuvádíš, o kterou distribuci se jedná, pročež se k tomu nic přesnějšího říct nedá.) Balíček se většinou jmenuje zkrátka a jednoduše git.
...jenže to nejdenení zrovna moc dobrý popis chyby. Vypíše to něco? Obrázek dost k ničemu, nikdo se nebude přepisovat s adresou aby ověřil funkčnost.
Jestli je to opravdu tak, řešení je už asi 10 let totéž a 10 let stále neimplementované: zakázat anonymům dotazy v poradně, přidávání komentářů a vůbec v podstatě všechno. Kdyby trolling vyžadoval pokaždé registraci nového účtu s jinou (unikátní) E-mailovou adresou a s klasickým E-mailovým a captcha ověřením, řekl bych, že by nakonec úplně vymizel, protože ta malá troška zábavy by už nikomu nestála za takové úsilí. Jenže abclinuxu svým přístupem k anonymům přesně takové nápady podporuje.
Za současné situace je leckdy lepší občas někomu naletět než ze zásady neporadit někomu, kdo se příliš vágně (ale zato upřímně) na něco ptá.
O čem to asi svědčí?To je velice dobrá otázka.
Aha! Děkuji za hint. Tak teď už i mně došlo, že Olaf měl pravdu.
Tiskni
Sdílej: