Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
S takovou konfigurací funguji už několik let. Má to ale jistá omezení.
Především to chce pro kazdý X server samostatnou grafickou kartu nebo jedny Xka spouštět přes Xephyr. Dále Xka musí být nakonfugurovány tak, aby vstupní zařízení nedetekovala automaticky, musí být natvrdo v xorg.conf, kde je svázané konkrétní zařízení v daném portu s nějakým X serverem. Z toho plyne, že když se třeba myš za běhu odpojí a připojí zpět, Xka ji už nevezmou a musí se restartovat (aspoň Xka).
Taky je problém s pulseaudiem pokud mají obě sezení sdílet jednu zvukovku. Ani s nedoporučovaným system-wide deamonem jsem nedosáhl kýženého výsledku.
Dobrý popis je třeba na ArchWiki. I když píší, že je out-of-date, mně přijde celkem aktuální...
Každopádně je to hraní na delší dobu, ale úspora na dalším železe, místu, které by zabíralo a času na administraci dalšího OS stojí za tu námahu, alespoň mně.
Ekonomické zoufalství? Neřekl bych. Před pár lety jsem za stroj s ITX deskou a i3 CPU dal bez monitorů cca 12kKč. Na tehdejší poměry docela levný, ale i dnes dostatečně výkonný. Oba uživatelé si můžou bez sekání pustit libovolné full HD video, fullscreen flash nebo kompilovat o život aniž by to ten druhý poznal.
Masochismus? Ale kdeže. většinu času mi zabralo opravdu pochopit, co a jak nastavit aniž bych slepě kopíroval příkazy z nějakého návodu. Od té doby s tím není žádná práce, vše stabilní a spolehlivé.
Fleška, foťák nebo mobil taky žádný problém. Po připojení se notifikace zobrazí všem uživatelům a kdo si ji první přimontuje toho je.
RPi, Banana, Beagle a jim podobné jsou dobré hračky, ale vhodné spíš jako jednoúčelové embedded řešení konkrétního problému (sledování objektů, komunikační konvertor, sběr dat, domácí web server, ...) Na běžnou práci jako náhrada desktopu to fakt není, a to ani Rpi2.
Tiskni
Sdílej: